UWAGA!

Bezpieczna droga do domu

Wypadek drogowy, w którym jedna osoba została ranna oraz 15 kolizji - tak przedstawia się podsumowanie ostatniego weekendu wakacji na drogach miasta i powiatu elbląskiego.

Podczas weekendu w pilnowanie bezpieczeństwa na drogach Elbląga i powiatu zaangażowanych było 42 policjantów, którzy byli wspierani przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej i Służby Celnej.
     Jak informuje Justyna Grzeczka z zespołu prasowego elbląskiej policji, łącznie podczas działań skontrolowano 186 kierujących. Nałożonych zostało 99 mandatów karnych, w tym aż 55 za przekroczenia dozwolonej prędkości, 21 za nieprawidłowe wyprzedzanie oraz 4 za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci. Policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy i 9 dowodów rejestracyjnych, Po ulicach miasta i na drogach powiatu poruszało się aż 15 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista weekendu został zatrzymany przez pasłęckich policjantów w minioną sobotę (30 sierpnia) kilka minut po godzinie 21. 29-letni motorowerzysta miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.
     Podczas ostatniego wakacyjnego weekendu doszło do jednego wypadku drogowego w miejscowości Węgle, gmina Markusy (30 sierpnia około godziny 18.20).
     - 16-letni chłopak jechał motocyklem od strony miejscowości Żukowo w kierunku Żurawca – mówi Justyna Grzeczka. - Na łuku drogi w prawo, zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Z wielonarządowymi obrażeniami ciała trafił do elbląskiego szpitala. Dokładne przyczyny wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.
     Podczas weekendu prowadzone było również monitorowanie przekraczania dozwolonej prędkości. Ustawione fotoradary przez trzy dni sfotografowały aż 70 pojazdów, których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość.
     Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku. Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama