UWAGA!

Bezpieczna droga do szkoły

Od 1 do 12 września na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przeprowadzone będzie akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w drodze do szkoły i ze szkoły.

W pierwszym dniu roku szkolnego pod każdą szkołą podstawową w okolicach przejść dla pieszych pełnić będą służbę policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Zwracać będą szczególną uwagę na nieprawidłowe przekraczanie jezdni przez pieszych, a w szczególności przez dzieci. Jednocześnie będą wskazywać dzieciom sposoby prawidłowego zachowania się na drodze. Funkcjonariusze KMP będą również uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego, podczas której zwrócą się do dzieci i młodzieży z apelem o zachowanie rozwagi oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. O tym, jak bezpiecznie korzystać z drogi, dzieci i młodzież będzie mogła dowiedzieć się podczas spotkań z policjantami ruchu drogowego, które prowadzone będą przez cały rok szkolny w ramach działań profilaktycznych.
     W pozostałych dniach prowadzenia akcji, policjanci będą pełnili służbę przy szkołach w godzinach rozpoczęcia zajęć.
     

 


     Sama obecność policjanta ma dyscyplinować nie tylko pieszych, ale również kierujących, którzy będą w tym okresie kontrolowani ze szczególnym uwzględnieniem stosowania pasów bezpieczeństwa oraz stosowania fotelików ochronnych podczas przewożenia najmłodszych. Ponadto policjanci będą przeprowadzać kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież do szkół (stan trzeźwości kierującego i opiekunów dzieci, stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie pojazdu). Szczególnie w pierwszych dniach roku szkolnego o bezpieczeństwo swoich dzieci powinni zatroszczyć się także rodzice, upominając swoje pociechy, by zachowały ostrożność podczas przechodzenia przez ulicę.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • 1/ tak powinno byc przez caly rok, a nie tylko 2 tygodnie. 2/ miasto, czyli Zarzad Drog powinno jak najszybciej dokonczyc chodnik przy ul. Bema od Św. Floriana do Reymonta, dwukrotne przechodzenie przez ?Bema jest naprawde niebezpieczne, o czym swiadcza czeste wypadki, a policje widzimy tam tylko na poczatku września.
Reklama