UWAGA!

Bezpieczne ferie

Elbląg, Podczas kontroli policjanci sprawdzą m.in. trzeźwość kierowcy autobusu
Podczas kontroli policjanci sprawdzą m.in. trzeźwość kierowcy autobusu (fot. nadesłane)

W ramach programu „Bezpieczne ferie” policjanci z prewencji kryminalnej elbląskiej komendy oraz pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego będą poprowadzić spotkania z najmłodszymi. Będą się one odbywały m.in. na zorganizowanych w mieście półzimowiskach. Policjanci będą także kontrolować autobusy, którymi najmłodsi będą podróżować do miejsca zimowego wypoczynku.

Dzieci podczas spotkań profilaktycznych dowiedzą się od mundurowych, jak bezpiecznie bawić się i wypoczywać. Policjanci przypomną najmłodszym o miejscach szczególnie niebezpiecznych, między innymi o tym, że zamarznięty akwen nie jest najlepszym miejscem do jazdy na łyżwach. Policjanci powiedzą również o tym, by pod nieobecność rodziców nie wpuszczać do domu osób nieznajomych. W trakcie spotkań omawiane będą sprawy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Apelujemy do rodziców, by przypominali swoim pociechom o noszeniu światełek odblaskowych. Widoczne dziecko na drodze i znajomość podstawowych zasad ruchu drogowego poprawia jego bezpieczeństwo.
       Podczas akcji Bezpieczne ferie kontrolowany jest także stan techniczny autobusów oraz trzeźwość kierujących. To jednak nie wszystko. Policjanci sprawdzają też czy z dziećmi jedzie opiekun, czy wszystkie mają miejsca siedzące oraz czy autobus jest odpowiednio wyposażony. Funkcjonariusze kontrolują również to, czy kierowca przewożąc dzieci nie przekracza dozwolonej na drodze prędkości i czy autobus jest odpowiednio oznakowany.
       Policjanci zwracają się z prośbą o wcześniejsze informowanie o kontrolach autobusów, nawet z tygodniowym wyprzedzeniem. Wszystko ze względu na liczne wyjazdy i związane z tym kontrole. Każdy organizator może również dzwonić do Inspekcji Transportu Drogowego, ci funkcjonariusze również skontrolują autokar.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama