UWAGA!

Bezpieczne wakacje 2014

 
Elbląg, Bezpieczne wakacje 2014
fot. nadesłana

Szybkim tempem zbliża się okres, na który wszyscy z utęsknieniem czekamy - pora urlopu i zasłużonego wypoczynku - wakacje. Aby, nic nie przysłoniło tej radości policjanci w całym województwie w ostatnich dniach roku szkolnego odwiedzają dzieci i młodzież oraz przyjmują ich w gmachu elbląskiej komendy, przypominając zasady bezpiecznego zachowania oraz zagrożenia z jakimi mogą się spotkać.

Wakacje to również czas, w którym wybierzemy się w dalekie podróże, zarówno własnymi środkami transportu, jak i autokarami. Dlatego również w tym zakresie zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Wysyłając swoje dzieci na kolonie, zamówmy kontrole autobusu. Policjanci bardzo skrupulatnie sprawdzą stan techniczny i w przypadku ujawnienia nieprawidłowości, uniemożliwią wyjazd takiemu pojazdowi. Podobnie jak w latach ubiegłych w ramach działań "Bezpieczne wakacje" policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem na drogach i nad wodą. Już dzisiaj przestrzegamy o rozsądku podczas kąpieli w akwenach wodnych. Nie wchodźmy po alkoholu do wody.
       W ostatnich dniach roku szkolnego policjanci z całego województwa warmińsko-mazurskiego odwiedzają w szkołach uczniów przypominając o zasadach bezpiecznego zachowania oraz zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać podczas wakacji. W klasach młodszych funkcjonariusze omawiają szczególnie treści z zakresu bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w podróży, zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
       Ze starszą młodzieżą policjanci rozmawiają na temat zagrożeń wynikających z używania narkotyków, alkoholu, ucieczek z domu i innych ryzykownych zachowań, które w okresie wakacji mogą stanowić „atrakcję” dla młodzieży.
      
       Bezpieczeństwo nad wodą
       Ładna słoneczna pogoda i wysokie temperatury powietrza sprawią, że będziemy chcieli się ochłodzić. Niektórzy wybiorą się na lody, schłodzony napój ale większość z nas skorzysta z uroków jezior. Pamiętajmy więc, jeżeli to możliwe, korzystać z kąpielisk strzeżonych. Jeżeli pod Twoją opieką znajduje się młodsze rodzeństwo ani na chwilę nie spuszczaj go z oka – małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same. Gdy idziesz do wody nie proś o popilnowanie rzeczy przygodnie poznanych osób – taka sytuacja często kończy się ich utratą. Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzaj się gwałtownie w wodzie – rób to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego. Nie skacz do płytkiej wody oraz o niezbadanym dnie – taki skok może zakończyć się urazem kręgosłupa i często nieodwracalnym kalectwem.
       I najważniejsze - nigdy nie wchodźmy do wody po alkoholu!
       Przypomnijmy, że w 2013 roku w wodach gminy Elbląg utonęły 3 osoby
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama