UWAGA!

Bezpieczni na drodze

Jutro Światowy Dzień Zdrowia. Tegoroczne obchody Dnia upłyną pod hasłem „Bezpieczeństwo na drodze to nie przypadek”.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu zaprasza do udziału w konkursie pod tytułem „Bezpieczni na drodze”. Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na pytania, które jutro pojawią się na internetowej Szpitala pod adresem: www.szpital.elblag.pl.
     Odpowiedzi wraz z własnym imieniem, nazwiskiem, adresem i numerem telefonu trzeba do 16 kwietnia wysłać na adres: Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu ul. Królewiecka 146 lub wrzucić do urny, która stanie przy punkcie informacyjnym w szpitalu. Na kopercie powinien znaleźć się dopisek „Konkurs”. Rozstrzygnięcie nastąpi 22 kwietnia. Do wygrania są m.in.: przegląd techniczny wraz z wymianą olejów w autoryzowanej stacji jednego z elbląskich salonów samochodowych i gadżety zwiększające bezpieczeństwo przy poruszaniu się na drogach.
     
     ***
     
     W ubiegłym roku na drogach w całym kraju wydarzyło się ponad 51 tysięcy wypadków. Zginęło w nich 5,5 tysiąca osób, ranne zostały prawie 64 tysiące osób. W tragicznych statystykach najgorzej wypadają: województwo śląskie, w którym miało miejsce prawie 6,5 tysiąca wypadków. W tym samym czasie na Warmii i Mazurach, w prawie dwóch tysiącach wypadków śmierć poniosło 270 osób, a kolejne 2,5 tysiąca trafiło do szpitali.
     Jak wynika z policyjnych statystyk, czarnym dniem na polskich drogach jest piątek. W 2003 roku, właśnie w piątki w ponad 8,5 tysiąca wypadków zginęło 961 osób, rannych zostało niemal 10,5 tysiąca osób.
     Najniebezpieczniejsze są godziny popołudniowe, od 15 do 20. Wtedy ma miejsce co trzecie zdarzenie. Główne przyczyny drogowych tragedii to: niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, błędy w manewrach: wyprzedzaniu, wymijaniu i omijaniu innych pojazdów, przeszkód na drodze i ludzi, ale także nieuwaga samych pieszych. Co dziesiąty sprawca wypadku ma we krwi alkohol.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama