UWAGA!

Bezpieczni w Internecie

Elbląg, Dużym zainteresowaniem cieszyły się "sieciakowe" gazetki
Dużym zainteresowaniem cieszyły się "sieciakowe" gazetki

W Szkole Podstawowej nr 18 po raz pierwszy obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Były występy artystyczne, Sieciakowa Kolorowanka, można było także pobrać specjalne druki umów dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci przez najmłodszych.

6 lutego w całej Europie - i po raz trzeci w Polsce - obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu. Ten dzień, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet Action Plan", ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, tworzące konsorcjum "Saferinternet.pl" - odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce. Akcję wspiera również Związek Producentów Audio Video. Głównym Partnerem tegorocznego DBI została Fundacja Grupy TP.
     W tym roku, po raz pierwszy, Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzili uczniowie i nauczyciele SP nr 18 w Elblągu.
     - Wystartowaliśmy wcześniej, bo 29 stycznia - mówi Dorota Życzkowska, nauczycielka z SP nr 18. - Zaczęliśmy od poinformowania rodziców o jego organizowaniu i rozdania 524 sztuk druków umów o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Umowy takie podpisują rodzice wspólnie z dziećmi.
     - Natomiast w piątek 2 lutego na korytarzach i w klasach zagościły Sieciaki, które ostrzegały przed Sieciuchami i opowiadały, kim one są i jak się przed nimi bronić - kontynuuje D. Życzkowska. - Dużym zainteresowaniem cieszyły się sieciakowe gazetki i ulotki "Poznaj bezpieczny internet". Najmłodsi zostali zaproszeni do Sieciakowej Kolorowanki i występów Sieciaków.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama