UWAGA!

Biblioteka Miast Polskich

Prezydent Elbląga Henryk Słonina, Marek Miros ze Związku Miast Polskich i Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej podpisali wczoraj „Porozumienie w sprawie utworzenia Biblioteki Miast Polskich”. Jej siedziba ma się mieścić w Elblągu.

W Elblągu odbyło się wczoraj posiedzenie Komisji Kultury Związku Miast Polskich. Jego głównym punktem było zatwierdzenie projektu powołania w naszym mieście Biblioteki Miast Polskich. ZMP jest unią zrzeszającą ponad 300 miast, najwięcej z Małopolski - aż 36. Z Warmii i Mazur jest ich 10, w tym Elbląg, który był inicjatorem ponownego powołania Związku Miast Polskich w sierpniu 1990 r.
     Biblioteka Miast Polskich ma służyć promocji miast w niej zrzeszonych. Będzie nie tylko bazą danych, zbiorem książek i wydanych materiałów, ale ma się też zająć działalnością informacyjną i wydawniczą.
     
Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To bardzo ciekawe - a może jakieś szczegóły, z kąd pieniądze na księgozbiór, kto da budynek, kto będzie ponosił koszta utrzymania tej instytucji. Czy oprócz tej deklaracji jest już jakiś program działania tej placówki? Pozatym świetnie jeśli to wypali, jaknajwięcej tego typu rzeczy.
  • koszta bedom z konda.
Reklama