UWAGA!

Bilety za głosowanie

Na bilety do kina oraz na dyskotekę mogą liczyć młodzi mieszkańcy Kaliningradu, po raz pierwszy biorący udział w wyborach prezydenta Rosji. Wybory odbędą się w najbliższą niedzielę 14 marca.

Ten dość kontrowersyjny sposób zachęty do udziału w wyborach prezydenckich wymyślono w regionalnej komisji wyborczej u naszych sąsiadów w Kaliningradzie. Wszyscy młodzi wyborcy, mieszkańcy grodu nad Pregołą, którzy pierwszy raz w swoim życiu pójdą do urn wyborczych, mogą liczyć na darmowe bilety do kina lub na dyskotekę. Oprócz tego otrzymają okolicznościowy dyplom, upamiętniający ich udział w wyborach prezydenckich.
     Kierownictwo komisji odpowiedzialnej za sprawny przebieg wyborów prezydenckich na terenie obwodu kaliningradzkiego nie zgadza się z zarzutami, że jest to forma agitacji lub nawet przekupstwa. Przeciwnie - w Kaliningradzie uważają, że wybory prezydenta Rosji to wielkie ogólnopaństwowe święto. I jako takie powinni zapamiętać ten dzień wszyscy młodzi ludzie, którzy po raz pierwszy dokonają wyboru przywódcy rosyjskiego państwa - podała agencja Rosbałt.
     Na terenie obwodu kaliningradzkiego uprawnionych do udziału w wyborach prezydenckich jest 740 tys. osób. Z tego w całym regionie aż 25 tys. to młodzi ludzie głosujący po raz pierwszy. Wszyscy obserwatorzy rosyjskiego życia politycznego bez trudu wskazują na Władimira Putina jako zwycięzcę niedzielnych wyborów.
MUR

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama