UWAGA!

Bitwa na poduszki w centrum miasta

 Elbląg, Olaf Jankowski
Olaf Jankowski (fot. rp).

Błyskawiczna zbiórka ludzi we wcześniej umówionym publicznym miejscu. Wykonanie określonego zadania. Ściśle sprecyzowany czas akcji, po czym równie szybkie rozejście się. Tak w skrócie można przedstawić zasady flash mobu. Ci, którzy chcieliby zobaczyć taki specyficzny hapenning lub też przyłączyć się do niego mogą przyjść dziś 1 lipca o godz. 14.30 na Plac Słowiański. Uwaga - trzeba zabrać ze sobą poduszki...

Czym jest flash mob?
       Flash mob to w dosłownym tłumaczeniu błyskawiczny tłum. Dodajmy – sztuczny tłum przypadkowych osób, które zbierają się w publicznym miejscu z zamiarem wykonania umówionej wcześniej czynności. Po jej wykonaniu uczestnicy akcji rozchodzą się równie szybko, jak się zebrali.
       Najpowszechniejszym miejscem umawiania się na takie spotkania jest Internet. Nie inaczej jest w Elblągu.
       - O akcjach, pomysłach i w ogóle o flash mobie informujemy się głównie przez forum (http://www.flashmobeg.fora.pl/flash-mob-elblag,1/). A oprócz tego oczywiście powiadamiamy znajomych, ci zaś przyprowadzają swoich znajomych itd. – mówi Olaf Jankowski, współorganizator elbląskich akcji flash mob.
      
       Elbląscy flashmobowcy
       Dzisiejszy flash mob nie będzie pierwszym w naszym mieście. Grupa zaangażowanych elbląskich flash mobowców działa już od jakiegoś czasu:
       - Pierwsze pomysły pojawiły się dwa, trzy lata temu – wyjaśnia Olaf. - Ostatnią naszą akcją było taneczne przywitanie wiosny na Placu Jagiellończyka. Wcześniej na przykład zebraliśmy się w jednym z elbląskich hipermarketów po to, by przez chwilę potupać. Tam jednak, nie wiedzieć czemu, przestraszono się nas, wezwano policję i musieliśmy zmienić miejsce akcji.
      
       Budzimy elblążan
       Oglądając filmiki ze światowych flash mobów trudno nie zauważyć sporej ilości uczestników takich akcji. W naszym mieście młodzi pomysłodawcy zabawy nie mogą liczyć na oszałamiającą frekwencję. Po co więc organizować tego typu przedsięwzięcia?
       - Na pewno dla własnej frajdy i radości – odpowiada Olaf. - Chcemy też trochę obudzić elblążan. Dać im trochę zabawy, śmiechu, entuzjazmu. Może uda się nam ich zaciekawić, zaintrygować? A może kogoś rozśmieszymy? Elbląg cierpi na brak inicjatyw. Chcemy pokazać, że wbrew temu co się powszechnie uważa, młodzi ludzie naprawdę są aktywni, pełni zapału i chcą być spontaniczni.
       Przypomnijmy zatem, że myślą przewodnią środowego flash mobu jest bitwa na poduszki. Uczestnicy akcji planują zebrać się o godz. 14.30 na Placu Słowiańskim, koło fontanny. Wszystkim chętnym do przyłączenia się do zabawy przypominamy o zabraniu własnych poduszek. Życzymy dobrej zabawy!
      
kos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama