UWAGA!

Błyskawiczny Internet dla Światowida

Elbląg, Porozumienie podpisali dyrektor Światowida Antoni Czyżyk i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, prof. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska
Porozumienie podpisali dyrektor Światowida Antoni Czyżyk i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, prof. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska (fot. Światowid)

Od dziś (27 kwietnia) CSE Światowid ma dostęp do Internetu za pośrednictwem sieci PIONIER. Porozumienie w tej sprawie podpisali dyrektor Światowida Antoni Czyżyk i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, prof. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska.

- Podpisane dziś porozumienie z PWSZ daje Światowidowi bardzo szybki dostęp do Internetu w obie strony - mówi dyrektor Centrum Antoni Czyżyk. - Pozwoli to nam na rozwój naszych obecnych technologii cyfrowo-informatycznych. Nasze nowe pomysły na wykorzystanie multimediów będą mogły być realizowane w nowy sposób.
       Światowid ma w planach uruchomienie Pracowni Digitalizacji. Dzięki szybkiemu łączu materiały tam zgromadzone będą dostępne szerszemu gronu odbiorców, zarówno w formie elektronicznych dokumentów, plików audio i video.
       - Aktualnie pracujemy nad przebudową naszych stron internetowych (www.eswiatowid.pl oraz www.swiatowid.elblag.pl) - mówi Marcin Grajkowski, kierownik Działu Informatycznego CSE Światowid. - Dzięki PIONIEROWI materiały na nich zamieszczane będą wyższej jakości technicznej i będzie ich więcej. Poprawi się też jakość transmisji live. Pierwsze próby mamy już za sobą.
      
       PIONIER jest pierwszą w Europie krajową siecią akademicką wykorzystującą własne światłowody. Przeznaczona jest do wspomagania projektów badawczych i edukacyjnych oraz wspierania inicjatyw administracji państwowej na szczeblach centralnym i lokalnym.
       Obecnie całkowita długość eksploatowanych linii światłowodowych w sieci PIONIER wynosi 5375,5km. Zapewnia dostęp do zasobów światowego Internetu oraz dedykowane połączenia pomiędzy ośrodkami naukowymi w Polsce i do ośrodków za granicą.
       Część światłowodu, łączącego Centrum Spotkań Europejskich z PWSZ, wydzierżawiła Światowidowi elbląska spółka ELMAN.
      
Anna Kleina, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama