UWAGA!

Bojowo i uroczyście

Na drugiej sesji spotkała się dzisiaj (5 grudnia) elbląska Rada Miejska. Podstawowym powodem jej zwołania była konieczność powtórzenia ślubowania przez prezydenta Elbląga, bowiem poprzednie odbyło się przed terminem uprawomocnienia wyników wyborów. Na początku obrady przebiegały jednak w bojowej atmosferze.

Obrady rozpoczęły się od wyjaśnień, czy druga sesja jest zgodna z prawem, a zaproponowane w porządku obrad rozpatrywanie projektów uchwał zasadne. Po wyjaśnieniach radcy prawnego okazało się, że można w całości realizować zaplanowany porządek obrad. Uzupełniono go jednak o punkt - wnioski i interpelacje radnych, w którym głos zabrał Jerzy Wcisła, radny Platformy Obywatelskiej.
     - Nie możemy zrozumieć, na jakiej podstawie przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Nowak publicznie informuje o zamiarach umilania życia prezydentowi przez radnych PO i PiS. Także o tym, że nie chcą oni współpracować z prezydentem miasta w realizacji programu rozwoju – zapytał radny Wcisła. - Panie przewodniczący, jak pan wyobraża sobie współpracę z radnymi, których od razu zakwalifikował pan do grona przeciwników rozwoju Elbląga. Proszę jasno zadeklarować, czy pana zamiarem jest przewodniczenie Radzie Miejskiej, czy forsowanie w niej takiego układu, który jest panu wygodny. Czy chce pan Rady Miejskiej wspólnie pracującej dla Elbląga, czy będzie pan dążył do podzielenia radnych na lepszych i gorszych?
     Odpowiadając na te pytania, Janusz Nowak przypomniał radnym, jakie działania miały miejsce przed zwołaniem pierwszej sesji Rady Miejskiej. - Zaproponowaliśmy podpisanie szerokiego porozumienia na rzecz współpracy i ta propozycja została odrzucona – mówił. - Ja nigdy nie powiedziałem, że nie mam woli współpracy, bo zapewne taką macie i ją wykażecie na kolejnych sesjach i w codziennej pracy. Natomiast na tamtym etapie rozmów nie było woli podpisania szerokiego porozumienia na rzecz współpracy. Mówiłem o tym i tylko o tym.
     Ta odpowiedź Janusza Nowaka zamknęła dyskusję na ten temat.
     Do ponownego ślubowania zgodnego z zaleceniem Państwowej Komisji Wyborczej, by je przeprowadzić w dniach od 30 listopada do 5 grudnia, stanął prezydent elekt Henryki Słonina.
     Zgodnie z ustawą o ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików wojewódzkich, elbląska Rada Miejska podjęła uchwały o wstąpieniu w szeregi radnych Roberta Falkenberga - za Henryka Słoninę z okręgu nr 4 i Wojciecha Tabiszewskiego - za Andrzeja Soję z okręgu nr 5. I tym akcentem zakończono obrady.
     W czwartek 14 grudnia odbędzie się trzecia sesja Rady Miejskiej.
     Szczegóły w relacji radiowej Marty Hajkowicz:
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama