UWAGA!

Boksery - i nie tylko - w potrzebie

Elbląg, Boksery - i nie tylko - w potrzebie

W niedzielę 29 marca na dolnym parkingu Centrum Zielone Tarasy w godzinach 9-15 wolontariusze będą zachęcać elblążan do adopcji psów ze schroniska.

- Niejednokrotnie, pomimo bardzo dobrej opieki, psy w schroniskach popadają w depresję, chudną, odmawiają przyjmowania pokarmu czy wychodzenia na spacer - przekonuje Agnieszka Wierzbicka z Fundacji „Boksery w Potrzebie”. - Psy tęsknią za domem, stają się apatyczne i niechętne do współpracy z osobami, które się nimi zajmują. Kolejną rzeczą, która bezpośrednio łączy się z adopcją, jest odwiedzenie ludzi od kupowania szczeniąt na bazarach, internetowych aukcjach typu Allegro, Alegratka, e-bay. Chcemy uświadomić przyszłym właścicielom psów, że kupując szczeniaki od przypadkowych sprzedawców, w
     przypadkowych miejscach i w nierejestrowanych hodowlach, bezwiednie napędzamy machinę bezdomności i cierpienia zwierząt, które eksploatowane do granic możliwości wydają bardzo często na świat szczenięta obarczone różnymi chorobami i fizycznymi - m.in. dysplazja, nowotwory, choroby serca, alergie - i psychicznymi - agresja lub strach. Tego typu działanie wpływa bezpośrednio na bezdomność m.in. bokserów, które w dorosłym w wieku z powodu np. chorób, porzucone i zaniedbane trafiają do schroniska, przytuliska czy azylu. Jako osoby świadome problemu, swoimi działaniami chcemy zachęcić do przygarniania
     porzuconych bokserów jak i innych psów, ofiarowania im nowego, stałego domu. Pokazując pozytywne aspekty świadomej adopcji, chcemy również łamać istniejące w społeczeństwie stereotypy na temat problemów z wprowadzeniem do domu dorosłego psa po przejściach, psa, który mimo swojego bagażu doświadczeń jest w stanie na nowo zaufać człowiekowi.
     W tym roku do akcji aktywnie włączyły się miasta zarówno z Polski: Warszawa, Toruń, Poznań, Konin, Katowice, Kraków, Bydgoszcz, Kudowa Zdrój, Elbląg; jak i z Niemiec: Julich, Heinsberg, Monchengladbach, Selfkant, Baa). Wzorem ubiegłego roku realizacja przedsięwzięcia będzie polegała na zorganizowaniu stoisk obsługiwanych przez oznakowanych wolontariuszy Fundacji i innych organizacji pro zwierzęcych. Przy stoiskach będą rozdawane materiały informacyjne i gadżety Fundacji „Boksery w Potrzebie” - znaczki, baloniki. Można też będzie wspomóc finansowo działania Fundacji. Przy stoiskach będą także prezentowane psy uratowane przez Fundację i przekazane do adopcji. Patronat medialny nad akcją objęło pismo „Przyjaciel Pies”.
     W Elblągu w akcji będą uczestniczyli również wolontariusze naszego Schroniska dla Zwierząt.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Myślę, że powinno się nałożyć większe obowiązki na właścicieli psów (podatki, sprzątanie odchodów, wyprowadzanie na smyczy, i. t. p). Wtedy decyzja o zakupie psa byłaby bardziej przemyślana. A tak zachcianka - bierzemy pieska, jak się okaże, że się znudził to do lasu z nim
 • Z pierwszego komentarza widać, że sąsiedzi będą gorzej ujadać niż te pieski. Jeden daje serce na dłoni, a inni pukają się w głowę i umilają życie awanturami. Taka to już jest psia dola. Już słyszę-poszedł ty.
 • Pewnie będą szukali chetnego do zaopiekowania sie tym bokserkiem co pare miesiecy temu zaatakował dresiarza który wyprowadzał go na spacer na Fromborskiej!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  malkontent(2009-03-26)
 • Wolontarjusze to lepjej niech zajma się dziecmi z domów dziecka którym brak opieki bo malo jest personelu ktore siedzą i płacza w łożeczkach anie szczotkuja zasrane ogony kundli ktore zanieczyszczają miasto przyczyniajac sie do wielu chorob psy ze schroniska nalezy sterylizowac ograniczajac tym samym niekontrolowany wzrost ilosci bo w przeciwnym wypadku bedzie jch wiecej niz ludzi a my utoniemy wpsim gnoju chyba ze brygady wolontarjuszy beda sprzatac narazie wchwili obecnej wladze miasta wykazuja krótkowzrocznosc jakby problemu nie bylo Pan Prezydent mało chodzi po zasranych chodnikach i wszystko jest cacy nic nie robja tez słuzby Straz Miejskiej a powinny karac mandatami za niesprzatanie po psie na zwrocenie uwagi wlascicielowi psa reaguja agresywnie z zasady kazdy wlaścicielpsa wychodzi do parku lub na ulicę i odpina smycz a pies sam wybiera miejsce ktore chce podminowac awolontarjusze to niech nie namawiaja ludzi do wzięcia psa tylko niech wezma je sami
 • A cóż to za analfabeta pisał ten komentarz? Wróć do szkoły człowieku. Albo może zacznij wreszcie do niej chodzić?
 • .. .gówno z analfabetyzmem, tę walkę wytoczył Lenin. Walka z psami i ich gównem, to jest dopiero robota. Proponuję z brudnymi butami wejść do UM. To jest łatwe, bo co kawałek kupa. Niektóre to są już prześlizgane. A fe. .. .
 • a ja przyjde z moim starusziem (bokserem i psem ze schroniska). popieram akcje
 • Tyle różnych zarządzeń i dalej posiadacze psów nic sobie z tego nie robią, miasto (trawinki i parki) zalegają w psim łajnie. Szkoda że nie można tu wklejać zdjęć !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Koźluk(2009-03-26)
 • A na trawnikach tony psiego gnoju!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wincenty Kula(2009-03-26)
 • i kundle przywiązane przed sklepami, ujadające od 6 do 22 ludziom pod samymi oknami, jeszcze trochę i będę schodził i naparzał pałą po łbie najpierw kundla, a potem właściciela
 • Takie akcje są potrzebne, by uwrażliwić społeczeństwo. Jednocześnie powinny powstawać przepisy dotyczące tych spraw. Tylko kto to poprowadzi?Radny, który by się tego podjął natychmiast, by był wyśmiany. Teraz to możemy sobie pośpiewać -weż na kolana kota.
 • Wincenty Kula, a skąd ty to wiesz? Ze swoim pupilkiem chodzisz po trawnikach? A tam pisze -NIE DEPTAĆ TRAWNIKÓW. No i co?
Reklama