UWAGA!

Bomba w Ogrodach? To był głupi żart (aktualizacja)

 
Elbląg, Z galerii handlowej ewakuowano klientów i pracowników. Trwa sprawdzanie obiektu
Z galerii handlowej ewakuowano klientów i pracowników. Trwa sprawdzanie obiektu (fot. Michał Skroboszewski)

Dziś (2 maja) około godz. 19 policja otrzymała zgłoszenie o tym, że w Centrum Handlowym Ogrody został podłożony ładunek wybuchowy. Pod numer alarmowy z taką informacją zadzwonił młody mężczyzna. Z galerii ewakuowano klientów i pracowników. Policyjni pirotechnicy sprawdzili budynek. Niebezpiecznych ładunków nie znaleźli. To był fałszywy alarm. Zobacz zdjęcia.

- Jak widać, nie traktujemy tego zgłoszenia jako głupi żart. Podjęliśmy wszystkie czynności zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa. Zespół rozpoznania minersko-pirotechniczego sprawdzi budynek czy nie ma w nim materiałów niebezpiecznych. Budynek jest nam dobrze znany, jednak powierzchnia jest na tyle duża, że trzeba będzie poświęcić trochę czasu na przeszukanie tego miejsca – mówił godzinę temu asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.
       Kilka minut temu uzupełnił: - Akcja dobiegła końca. Policjanci nie znaleźli żadnych niebezpiecznych ładunków. Pracownicy Ogrodów oraz klienci już są wpuszczani do środka obiektu - zakończył oficer prasowy elbląskiej policji.
       W 2014 roku w Elblągu, podobnie, jak w całym kraju, doszło do kilku fałszywych alarmów bombowych. Niebezpieczne ładunki miały znajdować się m.in. w budynkach szpitali, sądu, prokuratury, WKU. W styczniu 2015 roku żartownisie zdezorganizowali w ten sposób pracę Urzędu Skarbowego i po raz kolejny WKU. Autorom fałszywych alarmów bombowych grożą surowe kary.
       Elbląskie sądy wydały już kilka wyroków w takich sprawach.
      
ms
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama