UWAGA!

Braniewo: Pieszy potrącony na pasach

 Elbląg, Braniewo: Pieszy potrącony na pasach

W Braniewie 68-letni kierowca forda potrącił pieszego, który przechodził przez pasy. Poszkodowany z obrażeniem głowy został przetransportowany do szpitala. Teraz wszystkie okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze.

Policjanci z braniewskiej drogówki wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 68-latek jadąc ul. Kościuszki w Braniewie najechał na 62-latka, który przechodził przez pasy. Kierujący był trzeźwy. Poszkodowany z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala. Policjanci pracując na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków.
       Funkcjonariusze wciąż przypominają o wzmożonej ostrożności w związku z pogarszającymi się warunkami na drogach.
      
       Po zmroku piesi są słabiej widoczni. W wypadkach drogowych to właśnie oni giną najczęściej lub zostają ciężko ranni. Osoby, które mają na sobie ubranie w spokojnych szaro-czarnych kolorach i nie posiadają na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, dostrzegane są przez kierowcę z dużym opóźnieniem. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie - zawieszki, opaski, kamizelki, torby na zakupy z elementami odblaskowymi, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.
       To samo dotyczy rowerzystów, którzy wyjeżdżają na drogi bez oświetlenia, a tym samym stwarzają zagrożenie nie tylko dla sienie, ale również dla innych użytkowników dróg. Kierowca widzi bowiem nieoświetlonego rowerzystę lub pieszego dopiero, kiedy jego sylwetka pojawia się w zasięgu świateł samochodu, czyli zaledwie 20-30 metrów. Natomiast elementy odblaskowe powodują, że taką osobę widać z odległości 130 - 150 metrów.
       Szczególną ostrożność powinni zachować także kierowcy. Nagła zmiana pogody, częste opady deszczu nie sprzyjają jeździe. Policjanci przypominają o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze. Na mokrej nawierzchni droga hamowania jest przecież dłuższa. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a moim zdaniem to przejscia dla pieszych sa bardzo źle oświetlone i pieszych ubranych na ciemno widać dopiero przed samymi pasami, moze ktroś zarządu dróg zainteresuje się doswietleniem przejsć
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    nononono(2015-01-28)
Reklama