UWAGA!

Budżet broniony jak Częstochowa

Elbląg, Jerzy Wcisła
Jerzy Wcisła (fot. Paweł Serocki).

Radni Platformy Obywatelskiej nie poprą projektu budżetu miejskiego na rok 2007. Głosowanie odbędzie się podczas dzisiejszej (1 marca) sesji Rady Miejskiej.

Jak wyjaśnia Jerzy Wcisła, przewodniczący Klubu Radnych PO, radni opozycji nie mieli możliwości wprowadzenia swoich wniosków do projektu budżetu na rok 2007.
     - Owszem, odbyła się debata budżetowa, ale nasze propozycje nie zostały wysłuchane - mówi Jerzy Wcisła. - A przygotowaliśmy się w tym roku bardzo solidnie. Zgłosiliśmy kilkanaście zasadniczych wniosków, ale projekt budżetu był broniony jak Częstochowa. Nasza rola, jako Klubu Radnych PO, ma się więc ograniczyć podczas jutrzejszego głosowania do podniesienia ręki.
     Radni PO przedstawili swoje wnioski do budżetu prezydentowi Elbląga Henrykowi Słoninie.
     - Pismo w tej sprawie złożyliśmy 14 lutego - mówi Jerzy Wcisła. - W odpowiedzi prezydent niczego nam nie wyjaśnił, napisał natomiast, że tak przedstawiał się jego program wyborczy. Niestety, program wyborczy PO różnił się nieco od tego prezentowanego przez prezydenta Słoninę.
     Radni Platformy Obywatelskiej, wśród wniosków dotyczących projektu budżetu, zawarli m.in. te dotyczące sytuacji mieszkaniowej elblążan (głównie chodzi o zwiększenie ilości budowanych mieszkań, pytają również o „od lat generowane zadłużenie Zarządu Budynków Komunalnych”), dotyczące strategii rozwoju Portu Morskiego, podkreślali również potrzebę analizy planowanych wydatków inwestycyjnych w zakresie inwestycji jednorocznych i wieloletnich oraz skrytykowali prowadzona promocję Elbląga.
     - Elbląg właściwie promocji nie ma - mówi Jerzy Wcisła. - Jeżeli w projekcie czytamy, że na rok 2007 na ten cel z budżetu miasta przeznacza się 303 tys. zł, to nie ma o czym mówić. Powinno być ok. 1,5 do 2 mln zł.
     - Jak mamy przekonać inwestorów do naszego rynku, chyba nie kubkiem reklamowym - dodaje Witold Strzelec, radny PO.
     W efekcie radni PO projektu budżetu na rok 2007 nie poprą.
     - Powody są dwa - podsumowuje Jerzy Wcisła. - Po pierwsze, nie dopuszczono nas do tworzenia budżetu, po wtóre, w tym projekcie są złe punkty, na które się nie zgadzamy.
     Głosowanie nad budżetem miejskim odbędzie się podczas dzisiejszej (1 marca) sesji Rady Miejskiej. Już wiadomo, że ośmioro radnych PO projektu nie poprze.
     O swoich zastrzeżeniach do projektu budżetu miasta na 2007 rok mówią radni Platformy Obywatelskiej - Jerzy Wcisła i Witold Strzelec:
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • www.portel.pl ,, ... Radni Platformy Obywatelskiej skrytykowali prowadzona promocję Elbląga. ... Jeżeli w projekcie ( budżetu ) czytamy, że na rok 2007 na ten cel z budżetu miasta przeznacza się 303 tys. zł, to nie ma o czym mówić. Powinno być ok. 1,5 do 2 mln zł. - Jak mamy przekonać inwestorów do naszego rynku, chyba nie kubkiem reklamowym - dodaje Witold Strzelec, radny PO. ... ''
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bez komentarza(2007-03-01)
 • Skoro elbląska PO zjednoczyła sie z PISem elblaskim, to sa warci tyle samo ---> dwóch kartofli!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Masteroof(2007-03-01)
 • Widoczny Pan na zdjęciu, główny inicjator wizualizacji miejskiej w Elblągu niestety niedopatrzył się, że ów znaczki są ZA MAŁE! Dodatkowo w swojej kampanii kilka lat temu obiecał że wybuduje wszędzie boiska do koszykówki, mówił "Wy kupcie piłki, ja wybuduję boiska" - dobra ile ich powstało? 0? 1?
 • No przecież PRYNCYPIA, Pryncypia..... Nihil novi sub sole - od paru dziesiątków lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-03-01)
 • uwielbiam tego pana na zdjeciu. Potrafi robic tyle szumu i tak promowac siebie. Dziwne wydaje mi sie, ze wydawnictwa i gazety ktore prowadzil tak marnie skonczyly. Ale coz zlosliwosc losu.....
 • A komu ujmie pan radny aby zwiększyć sumę na finansowanie promocji miasta. Przecież całość sumy budżetu miasta jest stała, a zadłużenie miasta i tak zdaniem pana radnego za duże.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  karolisko(2007-03-01)
 • ale czesciowo ci z PO maja racje,owszem miasto ladniejsze sie zrobilo z zewnatrz i dla turystow wizualnie milsze ale pan prezydent zapomina ze trzeba inwestorow pozyskac, miasto umiera w sferze pracowniczej, nawet browar likwiduje stanowiska i prawdopodobnie tylko rozlewnie zostawi.z tym trzeba cos zrobic,
 • PROSZE PROSZĘ dwa autorytety, Pan Strzelec i Pan Wcisła. Akurat tak się składa że obu Panów znam i niestety boję się tego co oni wymyślą bo to grozi nam niestety totalną katastofą i klęską. Wystarczy zobaczyć ile pieniędzy zostało ZMARNOWANYCH na oznakowania ulic. szkoda że mniejszych liter ne zrobili i miejsc parkingowych przy każdym drogowskazie, żeby kierowca mógł zatrzymać się i na spokojnie przeczytać w jakim kierunku ma jechać. Ci Panowie są żałośni, no ale cóż, świadczy to tylko o ich wyborcach. Dużo szumu i nic poza tym.
 • Tę chorą sygnalizację na ogólnej to też oni zrobili, czy miłościwie panujący? Tam trochę więcej wyrzucono kasy w błoto.
 • Wyborcym tych osobnikow (Wcislo i Strzelec) serdecznie dziekujemy.
 • Ten osobnik powinien byc w PiS'ie nie w PO. Ma bowiem wszelkie cechy i predyspozycje Kaczakow i macierewicza razem wzietych. Niestety tylko w wymiarze powiatowym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Buźka_Cmok(2007-03-01)
 • trzeba zbudować więcej świateł ulicznych, tylko one są w stanie właściwie sterowac ruchem ulicznym i rozładowac te korki, żądamy więcej świateł, Światła na każdy skrzyżowaniu to priorytet,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca z SLD(2007-03-01)
Reklama