UWAGA!

Budżetowy kompromis

Elbląg, (Czwartkowa sesja
(Czwartkowa sesja (fot. Paweł Serocki).

Elbląscy radni przyjęli różnicą czterech głosów budżet miasta na rok 2007. Samorząd chce wydać 389 mln złotych przy szacowanych wpływach 376 mln zł. Prognozowane zadłużenie na koniec roku wyniesie 78 mln zł, co stanowi 20,72 proc. planowanych dochodów, przy dopuszczalnym wskaźniku zadłużenia wynoszącym 60 proc.

Obiekcje co do propozycji budżetowych przedstawionych przez prezydenta Henryka Słoninę zgłaszały kluby radnych. Klub Radnych PiS niepokoił duży spadek nakładów na inwestycje. Radni PO optowali za przyspieszeniem budowy mieszkań komunalnych i sugerowali, że zbyt skromną ilość środków przeznaczono na promocję miasta. W obronie proponowanego budżetu wystąpiły kluby radnych Lewica i Demokraci oraz Dobry Samorząd, stwierdzając, że budżet jest kompromisem między potrzebami miasta a możliwościami finansowymi i organizacyjnymi.
     Podsumowując debatę budżetową, prezydent Słonina stwierdził m.in., że składane przez kluby propozycje zmian nie wskazywały na źródła ich finansowania; rozwiązanie problemów mieszkaniowych wymaga dłuższego horyzontu czasowego; sugerowane niskie nakłady na inwestycje (76 mln zł) będą zwiększane w ciągu roku.
     Uchwała budżetowa została zaakceptowana przy 14 głosach za, 10 przeciw i jednym wstrzymującym się.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • 5h obrad, uchwalenie naszegoBudżetu i 30-ci innych decyzji w naszymImieniu, a dostajemy jeno mocno_ogólneInfo (okraszone mijającymSię_zPorawdą: propozycje zmian nie wskazywały na źródła ich finansowania) ..a co tam Panie w policKronice~_~
 • Mieszkania komunalne, budownictwo dla nie koniecznie zasobnych ludzi i marginesu społecznego - to tematy z pogranicza percepcji samorządu elbląskiego, który w żaden sposób nigdy nie potraktował zagadnienia w sposób profesjonalny i należny władzy (TU PODKREŚLAM) SAMORZĄDOWEJ - a więc tej, która złą kondycję jednej z największych dziedzin zarządzania samorządem nie tyka z racji częstych wyborów i nie powiem, dość skomplikowanej materii sprawy. Aczkolwiek nikt tej władzy nie zwolnił z obowiązku czynienia należnych obowiązków - chyba, że ona sama. Niemoc twórcza nie jest tu wytłumaczeniem i dworskie panegiryki hołubiące władzę z bliżej nieznanych powodów. Promocja miasta i okolic jest na poziomie dalekim od doskonałości, której najlepszym sprawdzianem jest jej efektywność i widoczne rezultaty. Ten sam wniosek nasuwa się w stosunku do innowacyjności przedsięwzięć inwestycyjnych obejmujących substancję komunalną jak i przestrzeń, w której funkcjonuję. To wszystko daje obraz dość miernej kondycji Wielkiego Dzieła Przetrwania. Dopełnia tego wszystkiego kompletna ignorancja przez władzę miejscowej społeczności, którą postrzega jako wielkiego niemowę oraz nieumny i tępy organizm. Życie - to nie tylko wybory – to także obowiązki i należności wynikające z efektów tychże wyborów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-03-04)
 • Heniek modrzewina mogla poczekac - nam potrzebny jest STADION!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OlimpiaZKS(2007-03-04)
 • Panie Prezydencie! Po co obiecywał Pan Stadion, skoro nie chciał go Pan remontować? OSZUKAŁ NAS PAN!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MieszkaniecElblaga(2007-03-04)
 • Ja również pamiętam o obietnicach PRZYNAJMNIEJ wyremontowania stadionu. Zapewniam, że jako kibice nie zostawimy tego bez odzewu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Keller(2007-03-04)
 • www.gmina.pl Głosujcie na Elbląg (miasto) niech króluje w rankingu :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieeszkaniec(2007-03-04)
 • mowa trawa - aborygen, gdzies ty sie polskiego uczyl? na akademiach dla poparcia i zebraniach komitetow?
 • No Aborygenie, z ciekawością zawsze oczekuję na Twoje komentarze, ale tym razem to już sie pogubiłem w treści. Dopiero pointa mi to wyjaśniła. A czego Ty naprawdę oczekujesz od władzy, a pewnie tej rady w szczególności? Że nagle zwrócą się ku nam i zapytają - Ludu, czego ci trzeba? Przecież w to nie uwierzysz, podobnie jak ja.
 • No to czytaj między wierszami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-03-04)
 • Zarówno stadion jak i płyta boiska jest w opłakanym stanie. Konieczne jest natychmiastowe rozpoczęcie projektowania i budowy nowego nowoczesnego obiektu na co najmniej dziesięć tysięcy miejsc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  qwertyq(2007-03-04)
 • ile przeznaczono na nowe światła uliczne? gdzie je założą? podobno przy wyjeździe na 7 maja być światła, na Girmków przy pasach, to samo na pierwszego maja no i oczywiście na Starym Mieście co skrzyżowanie to światła, taka jest moja koncepcja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rysio..(2007-03-04)
 • zapomniałem, nowe światła trzeba koniecznie zainstalować w Bażantarni przy parkingu, ludzie tam jeżdzą sobie a światełek nie ma...czas najwyższy to zmienić,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rysio..(2007-03-04)
Reklama