UWAGA!

Burza w probówce, wulkan i inne atrakcje

 
Elbląg, Główną atrakcją pikniku będą pokazy laboratoryjne
Główną atrakcją pikniku będą pokazy laboratoryjne (fot. WS)

Laboratoria i pracownie 3D, metalu, drewna, hydrostrumienia, loty drona, symulator jazdy 3D, noktowizory i alkogogle. Przyjdź i zobacz. Spróbuj wywołać burzę w probówce lub sprowokuj wulkan do wybuchu. Elbląski Park Technologiczny zaprasza w najbliższą niedzielę (18 maja) na Rodzinny Piknik Nauki i Techniki. Ramię w ramię z "parkowymi" chemikami staną specjaliści z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Wiele atrakcji przygotowały też służby mundurowe oraz harcerze.

Jak wyjaśnia Maja Żołędziewska z EPT, celem głównym pikniku jest pokazanie tego, czym na co dzień zajmują się lokatorzy Parku. Interesująco zapowiadają się doświadczenia laboratoryjne, które lokalni chemicy poprowadzą ramię w ramię ze specjalistami z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. - Oni będą naszą gwiazdką - mówi z uśmiechem Maja Żołędziewska. - Przygotują wystawę, na którą składa się 15 eksponatów. Każdego będzie można dotknąć, sprawdzić, jak działa, pobawić się. Na pewno pobawimy się również w laboratorium 3D czy podczas cięcia szkła wodą. Ale będzie też wiele innych atrakcji - zachęca. - Przygotowują się służby mundurowe m.in. Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Straż Pożarna. Zaprezentują pojazdy i sprzęt. Jeśli pogoda dopisze, w niebo poleci dron, a także balon.
       Dla tych, którzy od zgłębiania tajników nauki bardziej cenią sobie ruch na świeżym powietrzu ciekawą propozycją mogą okazać się zawody Biegiem i Rowerem po Modrzewinie, czyli 2x1 km.
       - Piknik będzie podzielony na trzy bloki - uzupełnia Maja Żołędziewska. - W godz. 10-12 zapraszamy na drzwi otwarte EPT. W godz. 11-13 odbędzie się rodzinny Duathlon. Piknikową zabawę zaplanowaliśmy w godz. 12-16. Będą gry i zabawy dla dzieci, a dla całych rodzin loteria z atrakcyjnymi nagrodami.
       Wszystkich zainteresowanych taką formą spędzenia majowej niedzieli na Modrzewinę zawiezie specjalny autobus miejski. Rozkłady jazdy zostały już umieszczone na przystankach.
      
Patroni medialni: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl oraz Express Biznesu

      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Czyli jednym słowem Elbląski Park Technologiczny to nic innego jak Kopernik - bis. Pewnie, po co wymyślać coś nowego jak stare jest w zasięgu ręki. A, że cudze, to co z tego. Ważne, że w Parku się coś dzieje. Kiedy przybycie zobaczycie jak młotkiem wbija się gwoździe w deskę albo jak z kranu leje się woda. Mieliśmy Wam pokazać jak się tnie szyby, ale się wytłukły. Pokażemy Wam jak tłuką się szklanki. To będzie przeżycie, które na długo zapamiętacie. Albo nie. Będzie można posiedzieć też w samochodzie strażackim. Będzie też niespodzianka, kto odpowie gdzie żył Kopernik, a to niedaleko naszego miasta, będzie mógł włączyć syrenę strażacką. Jednym słowem atrakcji będzie moc. Po to jest przecież Park Technologiczny, czy raczej coś mi się pomyliło ?
 • Litości. .. .dlaczego w artykule nie pojawiły się konkretne adresy pod którymi można znaleźć te wszystkie cuda ? Zdecydowanie ułatwiłoby to sprawę wielu osobom a zwłaszcza tym którzy nie mieszkają w Elblągu.
 • Piknik się jeszcze nie odbył, a już marudzicie nie wstyd Wam? W artykule nie ma ani słowa o tym, że EPT to kopia Centrum Nauki Kopernik. Ale trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Oprócz Kopernika, pracownicy laboratorium przygotowali własne atrakcje dla mieszkańców, ale z tego wynika że niektórym nigdy się nie dogodzi. Niech maruderzy zostaną w domu, bo inaczej będą psuć zabawe innym!!!!
 • Gdyby wszyscy byli jak nijaki Jan Kowalski do dziś byśmy siedzieli w jaskiniach i jedlibyśmy surowe mięso. To przez takich jak Kowalski, miłośników bylejakości tandetności miasto nie rozwija się i nie posiada niczego co może zadziwić i zainteresować. Jak niewiele niektórym wystarczy do życia. Atrakcje, a co to jest atrakcja ? Ano właśnie. Byle co, nic takiego, co miałoby jakąkolwiek wartość. Kowalski zadowoli się choćby przeciąganiem liny, a mnie to nie bawi i nie interesuje. Bo, ja nie rozdziewam gęby na widok czegoś, co już było i jest mi znane od lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  @kowalski(2014-05-17)
 • my przyjdziemy piechotką, mamy blisko i świetnie, że będą ludzie z Centrum Nauki Kopernik o tam dostać bilety jest bardzo trudno, coś obaczymy w Elblągu, a do Warszawy w wakacje :-)
Reklama