UWAGA!

Cała Polska sadzi las

 
Elbląg, Cała Polska sadzi las

W piątek, 26 kwietnia, odbędzie się ogólnopolska akcja „sadziMy”. Nadleśnictwo Elblag zaprasza po odbiór sadzonek od godz. 9 do wyczerpania zapasów.

Akcja „sadziMy” została zorganizowana z inicjatywy prezydenta RP Andrzej Dudy. - Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i samemu posadź drzewko! - apelują leśnicy. - Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas.
       Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.
       Dzięki inicjatywie prezydenta RP teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo. Odbiór sadzonek sosny będzie możliwy przy siedzibie Nadleśnictwa Elbląg (ul. Marymoncka 5), od godz. 9 do wyczerpania zapasów.
       Informację na ten temat można szukać także na profilu społecznościowym Nadleśnictwa Elbląg.
      
Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama