UWAGA!

Centrum otwarte

Elbląg, Mecz na otwarcie hali
Mecz na otwarcie hali (fot. Paweł Serocki).

Hejnał elbląski zainaugurował w czwartkowe południe oficjalne uroczystości przekazania Centrum Sportu i Biznesu przy Alei Grunwaldzkiej w Elblągu. Zbudowany nakładem ponad 8 mln euro obiekt jest największym i najnowocześniejszym tego typu na Warmii i Mazurach.

W uroczystości uczestniczyli senatorowie i posłowie, władze województwa i miasta, dyrektorzy elbląskich firm a także przedstawiciele przedsiębiorstw realizujących przez 20 miesięcy tę inwestycję.
     - Jesteśmy dumni, ze mogliśmy uczestniczyć w budowie tak wspaniałego obiektu - powiedział Krzysztof Hojszczyk, kierownik kontraktu. - Pozostawiliśmy w Elblągu znaczący fragment naszego życia zawodowego i serca. Melduję wykonanie kontraktu w terminie, zgodnie z obowiązującymi procedurami w programie Unii Europejskiej Phare 2003.
     Prezydent miasta Henryk Słonina przypomniał historię budów hal sportowych w Elblągu, a nawiązując do nowego obiektu stwierdził: - Nie byłoby hali, gdyby nie uchwała Rady Miasta wprowadzająca tę inwestycję do planu wydatków budżetowych. Ponad 60 proc. kosztów inwestycji pochodzi z miejskiego budżetu. Nie byłoby hali, gdyby nie uzyskane wsparcie dla projektu od władz centralnych i wojewódzkich i dofinansowanie ze środków unijnych.
     Anna Szyszka, pełniąca obowiązki wojewody warmińsko-mazurskiego podkreśliła, że Elbląg jest liderem w województwie w pozyskiwaniu środków unijnych. Nowy obiekt, zdaniem wojewody, będzie służył nie tylko sportowcom. Elbląski Inkubator Przedsiębiorczości działający w centrum wpłynie na rozwój gospodarczy miasta.
     W trakcie uroczystości kilkanaście osób uhonorowano medalem „Za zasługi dla Elbląga” i listami z podziękowaniami. Po tradycyjnym przecięciu szarfy Jan Styrna, biskup elbląski poświęcił obiekt. Uczestnicy ceremonii otwarcia Centrum Sportowo-Biznesowego zwiedzili halę sportowo-widowiskową i inkubator.
     Wieczorem halą zawładnęli sportowcy i mieszkańcy miasta.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama