UWAGA!

Chcą pomóc w edukacji

Ukazał się pierwszy numer kwartalnika „Magazyn Elbląski”. Na ponad sześćdziesięciu stronach znalazły się dwadzieścia dwa teksty. Można w nich przeczytać np. o historii Pasłęka i elbląskich mostów zwodzonych, o Zalewie Wiślanym, o elbląskim parku technologicznym czy wreszcie o tradycjach wielkanocnych i zdrowiu.

Są także dwa konkursy. Pierwszy jest adresowany do nauczycieli prowadzących zajęcia z edukacji regionalnej, drugi - dla wszystkich czytelników - to konkurs literacki pt. „Tu jest mój dom” na najciekawsze wspomnienia.
     Bogato ilustrowane czasopismo ma niewielki, poręczny format i wydrukowano je na dobrym papierze. Redaktor naczelną nowego pisma jest Marzenna Bracka-Kondracka, jej zastępcą Robert Korsak, a sekretarzem redakcji Maria Wojtasiak. W gronie współpracowników są m.in.: historyk sztuki i konserwator zabytków Jerzy Domino, ks. dr Andrzej Kilanowski, Agata Załuska, koordynator do spraw inwestycji zewnętrznych w Urzędzie Miejskim oraz fotografowie: Henryk Myśliński, Zygmunt Gawron i Zefiryn Pągowski.
     - Chcemy jak najlepiej służyć temu regionowi. Będziemy więc pisać o Elblągu, ale również o terenie byłego województwa elbląskiego. Chcemy poruszać ważne i ciekawe tematy dotyczące współczesności i często wciąż mało znanej przeszłości tych ziem - mówi redaktor naczelna, która jako szefowa wydawnictwa „Uran” od dziesięciu lat wydaje m.in. mapy oraz książki dotyczące Elbląga i regionu. - Szczególnie chodzi nam o wspomaganie edukacji regionalnej, bo wielu nauczycieli skarży się na brak odpowiednich materiałów. Liczę, że teksty prezentowane na łamach „Magazynu” będą tak wartościowe, że będzie chciało się do nich wracać - dodaje Marzenna Bracka-Kondracka.
     Pismo kosztuje 16 zł, można je kupić w księgarniach „Domu Książki”, w księgarni na dworcu PKS, na stacji benzynowej „Ciach” przy ul. Warszawskiej oraz w siedzibie wydawnictwa „Uran” przy ul. Giermków.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama