UWAGA!

Chcą wojewody, nie chcą Giertycha

W Olsztynie odbyło się posiedzenie Rady Politycznej Lewicy i Demokratów województwa Warmińsko-Mazurskiego. Głównymi jej tematami była sytuacja w oświacie pod rządami Romana Giertycha i przedłużający się wakat na stanowisku wojewody warmińsko-mazurskiego.

- Głównym tematem obrad była ocena działań rządu, a szczególnie Ministra Edukacji w zakresie pomysłów edukacyjnych (w załączeniu stanowisko w tej sprawie) - informuje Jerzy Ząbek, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego SDPL. - Wielki niepokój Lewicy i Demokratów wzbudza także brak działań rządu na rzecz naszego regionu. Od ponad dwóch miesięcy nie obsadzono stanowiska wojewody, widać wyraźnie marazm, brak decyzji, a tym samym zapóźnienia w działaniach w naszym regionie. Bardzo trudno będzie nadrobić zarówno finansowe, jak i inwestycyjne opóźnienia.
     Rada Polityczna LiD zajęła oficjalne stanowisko w sprawie aktualnej sytuacji w oświacie. Czytamy w nim, że LiD solidaryzuje się z decyzją podjętą przez Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego o zorganizowaniu w Warszawie marca ogólnopolskiego marszu protestacyjnego przeciwko polityce edukacyjnej rządu. A dalej:
     „ Będziemy wspierać pracowników oświaty w staraniach o właściwe traktowanie tego środowiska przez polski rząd i samorządy. Jesteśmy przekonani, że jedyną szansą polskiej młodzieży […] jest edukacja na najwyższym poziomie. […] Dlatego tak ważny jest nie tylko właściwy, niezależny od uwarunkowań politycznych, dobór kadry pedagogicznej, ale i nade wszystko zapewnienie należnego zawodowi statusu (w tym - mówimy o tym wprost - ekonomicznego) i szacunku społecznego. Obecna sytuacja w oświacie przyczynia się do niezrozumiałej i groźnej w skutkach selekcji pracujących tam ludzi. Przewidywać więc można postępującą degradację powołania i zawodu nauczyciela. Odbywa się to oczywiście z ogromną szkodą dla naszych dzieci i młodzieży, a działania rządzących skutkować będą ogromną przypadkowością przy wyborze zawodu nauczyciela. Konsekwencje tego nietrudno sobie wyobrazić. Nie możemy dopuścić do tego, aby z powodów finansowych oraz nieuzasadnionego dyskryminowania przedstawicieli ZNP z zawodu zaczęli odchodzić cenni i doświadczeni pracownicy oświaty. Nie zgadzamy się na to, aby powodem dyskryminacji ze strony Ministerstwa Oświaty była przynależność do ZNP czy jakiejkolwiek innej organizacji związkowej. Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec takiego traktowania pracowników oświaty przez obecny rząd.”
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • oLewica broni jej_przyjaznego ZNP, a dla nauczycieli domaga się podwyżek, których za swych rządów nie dawała^_^
 • wescie sobie orzecha to dopiero szuwarowo-bagienne ruszy do przodu tylko patrzec jak stolica Unii zostanie
 • Niech pani Anna Szyszka zostanie wojewodą, i tak pełni jego obowiązki od 2 miesięcy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2007-03-06)
 • Zgadzam się! Pani Anna Szyszka powinna zostać wojewodą, jest bezpartyjna i tak jak wspomniał kolega pełni obowiązki wojewody od jakiegoś czasu, więc po co jakieś poszukiwania?
 • pSzyszka wojewodą? przedłużonymRamieniemRządu? toć na takim stanowisku mogą być jeno bmw (bierniMierniWierni)
 • Pan giertych zamiast walczyc o mundurki szkolne zamartwiłby sie lepiej o kregosłupy naszych dzieci!Ciężkie plecaki wykszywiaja im je.Pomyślałby moze lepiej i zadbał o to by w szkołach kazde dziecko miało swoja szafke aby mogło w niej pozostawic ksiażki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JEDNA z MAM(2007-03-06)
 • Droga ''mamo'' lepiej niech dziecko nosi te książki do domu może się chociaż czegoś z nich nauczy (ortografii na przykład). Mundurki to świetny pomysł i nie każdy musi to rozumieć.
 • Uważam ,że P. Jacek Kurski bylbym swietnym wojewodą
 • Moim zdaniem Kurski byłby dobry ale w Etiopi albo w Nepalu
 • a propos 'pełnienia obowiązków' wojWarmMazur - przedwczoraj pełniący obowiązki wojPodlaskiego (bmwSchabieński) zdecydował o reaktywacji połączeń kolejowych Białystok-Ełk, czyli podlaskie daje 1,7mln zł, więc i 'nasze' też MUSI dać.. oczywiście takie połączenie Elbląg-Braniewo-Olsztyn to zupełnie_inna_historia~_~więc nie psujmy nastroju_nadziei na wojWarmMazur_z_Elbląga
Reklama