UWAGA!

Chcę być ławnikiem

Kolejki pod Wydziałem Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Elblągu. W ostatnim dniu naboru wnioski składają chętni, którzy chcą zostać ławnikami sądowymi.

W sądach rejonowym i okręgowym w Elblągu od stycznia przyszłego roku zasiądzie 164 nowych ławników. Kandydatów jest tymczasem prawie sześć razy więcej. Nie licząc dzisiejszych zgłoszeń, ławnikami chciałoby zostać ponad 730 osób. Są to osoby w różnym wieku: od 30 do 65 lat.
     - Tak duże zainteresowanie pracą w sądzie wiąże się przede wszystkim z możliwością uzyskania dodatkowego wynagrodzenia - uważa Artur Zieliński, naczelnik wydziału Spraw Obywatelskich.
     Ławnik zarobi 41 zł za każdy dzień pracy. Ławnicy zasiądą w składach sędziowskich, które rozstrzygają w procesach karnych, cywilnych oraz w sprawach dotyczących praw pracowniczych i ubezpieczeń społecznych. Kandydatów na ławników zaakceptuje Rada Miejska na październikowej sesji. W całym sądowym okręgu elbląskim będzie od nowego roku 895 nowych ławników.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nic dziwnego, sam bym chciał zarabiać 40 dychy dziennie za nic. Miałem kiedyś sprawę w sądzie - ławnicy są tam potrzebni jak... Znałem też wcześniejsze składy kolegium ds wykroczen... Co drugi wykształcenie średnie (rolnicze ;).
 • Kiedyś nazywano ich"śpiace Dziadki"-"przewodniczący Składu Sędziowskiego na naradzie mówi :to zawieszamy(ma na myśli wyrok)jeden z ławników sie budzi i mówi tak,tak wieszamy...To tylko dowcip ale czy nie ma w nim żadnej prawdy??????,teraz nawet aby złozyc zalażelnie przysługujace to trzeba za wniesienie jego zapłacic,to tak jakgdyby Sądy były jedno izbowe,a gdy chcesz coś zaskarżyć to muszisz zapłacic.Nowe przepisy prawne ,czy taka nędza w Sądach,że z przysługujacego PRAWA ZAŻALENIA TRZEBA ROBIC ZA TO DODATKOWĄ OPŁATE.tYLKO POŻALIC SIĘ MOZNA W SAMOTNOŚCI I NA ODLUDZIU DO PANA BOGA BO W KOŚCIELE TO CHODZA Z TACĄ.TEMIDO OBUDŹ SIĘ.
 • Ale z was malkontenci... Czy juz nic sie wam nie podoba, nawet lawnicy w sadach??? Wlasnie tacy ludzie sa tam potrzebni - normalni, pospolici ludzie cieszacy sie jakas dobra opinia i niekaralnoscia! Szkoda tylko, ze rzeczywiscie nie maja wiele do gadania i to trzeba zmienic, a nie rezygnowac z lawnikow!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  voophroo(2003-08-04)
Reklama