UWAGA!

Chcemy do Pomorza

Stowarzyszenie "Ziemia Elbląska do Pomorza" oczekuje, że władze Elbląga ponownie wystąpią o korektę granic województwa.

Członkowie stowarzyszenia uważają, że władze miasta, które uprawnione są do podejmowania starań w sprawie zmiany administracyjnej przynależności Elbląga, powinny sporządzić nowy wniosek do Rady Ministrów.
     - Potrzebny jest nowy wniosek i opinie na ten temat sąsiednich gmin – mówi Teresa Bocheńska. - Jesteśmy gotowi pomóc w pozyskaniu tych stanowisk.
     Mimo wypowiedzi przedstawicieli rządu i ministerstwa administracji o braku politycznej woli do zmian na mapie województw, stowarzyszenie nadal chce walczyć o zmianę granic.
     - Choć w naszej sprawie nie ma woli politycznej w rządzie, nie znaczy to, że mieszkańcy Elbląga nie mają prawa i możliwości, by podejmować działania na rzecz zmiany istniejącego stanu rzeczy - przekonuje Teresa Bocheńska.
     Jak usłyszeliśmy, zwolennicy obecności Elbląga w województwie pomorskim uważają, że nawet negatywna odpowiedź na wniosek będzie odpowiedzią oczekiwaną.
     - Jeśli taką odpowiedź otrzymamy, będziemy się od niej mogli odwoływać - do Trybunału Konstytucyjnego i dalej - do instytucji międzynarodowych - mówi Teresa Bocheńska.
     Oficjalne rozmowy z władzami Elbląga mają się odbyć w najbliższym czasie.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W Słupsku rozwieszone są bilbordy z reklamą lokalnego piwa "Kanclerz", obok którego widnieje napis "Chcemy utworzenia województwa środkowopomorskiego". Może u nas Specjal i "Chcemy do Pomorza" :)
 • A może zmienić nazwę stowarzyszenia na ,, Ziemia Elbląska do Dobrobytu" i zająć się tym co jest ważne dla elblążan i Elbląga, a nie dla wąskiej grupy niezadowolonych. Wszystkie Stowarzyszenia gdzie tylko biją pianę zachęcam do pracy na rzecz naszego miasta. Elbląg jest jeden i czy będzie należał do pomorskiego czy do Unii Księżycowej pozostanie zawsze Elblągiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblążanin(2003-10-20)
 • Nie ma woli politycznej przedstawicieli rządu i ministerstwa (im się nie dziwię, bo oni mają ludzi z prowincji za nic), ale jaka jest wola naszych nieszczęsnych władz? Im też jest chyba wygodnie tak jak jest, więc po co zmieniać? Ja jestem bardzo za !!! Naszą wioskę do Pomorza !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZOŁZA(2003-10-20)
 • a ja zapytam i proszę o realną odpowiedz - PO CO DO GDAŃSKA GDY SŁUPSK UCIEKA ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Robert(2003-10-20)
 • Chyba "jest już za późno" :((
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nietoperek(2003-10-20)
 • Pamietam, jak przewodniczący Kempiński twierdził, że wysłał wniosek do rządu, po wielu miesiącach okazało się , że wysłał nie wniosek ale zwykłe pismo!! za nic miał wynik głosowanie gdzie ponad 80% elblążan głosowało za Gdańskiem. To nie jest brak woli politycznej tylko normalne .......stwo. A swoją drogą gdzie głos opozycji!!!! Dębski nie śpij!!!!!
 • Ludzie czy mieliście bielmo na oczach wybierajac samorzad!!!!!!!!!!!
 • jestem za
 • Kto chce ten chce - ja nie chce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  blados(2003-10-20)
 • Robert .... lepiej z bogatym zgubić, niż z biednym znaleźc....
 • My się pchamy, ale, czy Gdańsk nas chce?
 • Zgadzam się z elblążaninem. Po co się pchać i wojować, czy to nie wszystko jedno. A myślicie że z gdańskiem będzie lepiej. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Walczmy byle by było lepiej i obojętnie czy bedziemy w gdańskim czy olsztyńskim. A propo własnie - czy Gdańsk nas chce? Przecież nie, to po co sie pchać na siłę. Komu na tym zależy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblążanin 2(2003-10-21)
Reklama