UWAGA!

Chętnych trzech, fotel tylko jeden

 Elbląg, Chętnych trzech, fotel tylko jeden
(fot. Anna Dembińska)

Trzy osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko kierownika Biura Rady Miejskiej w Elblągu. Chętnych do zastąpienia Jerzego Chrabąszcza czeka jeszcze rozmowa z komisją rekrutacyjną. O zatrudnieniu nowego kierownika zadecyduje prezydent Elbląga.

Wakat na stanowisku kierownika Biura Rady Miejskiej powstał, gdy dotychczasowy szef biura Jerzy Chrabąszcz odszedł na emeryturę. Do ogłoszonego przez ratusz konkursu zdecydowały się podejść trzy osoby. Jedna kandydatura została już wykluczona z dalszego postępowania na skutek niespełniania wymogów formalnych. Dwie pozostałe osoby czeka rozmowa przed komisją rekrutacyjną złożoną z miejskich urzędników. Kandydaci będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu prawa funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz zarządzania administracją. Urzędnicy sprawdzą też, czy kandydat ma pożądaną przez nich (i umieszczone w ogłoszeniu konkursowym) umiejętność myślenia strategicznego. Po rozmowach z dwójka kandydatów komisja zarekomenduje prezydentowi Elbląga swojego kandydata. Decyzję o tym, kto będzie nowym kierownikiem Biura Rady Miejskiej podejmie Witold Wróblewski.
       Do zadań kierownika Biura Rady Miejskiej należy „nadzór nad zadaniami związanych z z zapewnieniem sprawnego funkcjonowania Rady i jej organów poprzez zapewnienie właściwej obsługi merytorycznej i biurowo-technicznej oraz współdziałanie w organizowaniu i przeprowadzaniu wyborów samorządowych, parlamentarnych, prezydenckich oraz referendów, a także dbanie o publikacje aktów prawnych uchwalonych przez Radę Miejską”.
       Z pewnością jednym z pierwszych zadań nowego kierownika biura powinna być aktualizacja strony internetowej Rady Miejskiej. Ostatnią informacją tam zamieszczoną są... życzenia z okazji świąt wielkanocnych.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama