UWAGA!

Choinki pod specjalnym nadzorem

 
Elbląg, Wspólny patrol Straży Leśnej i Policji podczas wczorajszych działań w okolicy Krasnego Lasu
Wspólny patrol Straży Leśnej i Policji podczas wczorajszych działań w okolicy Krasnego Lasu (fot. KMP Elbląg)

Straż leśna Nadleśnictwa Elbląg oraz policjanci dzielnicowi i ruchu drogowego od ponad tygodnia mają wspólne służby. Wspomaganie leśników ma na celu niedopuszczenie do nielegalnej wycinki i kradzieży rosnących w lesie świerków.

Wspólne patrole odbywają się na terenach leśnych w okolicach Elbląga z wykorzystaniem samochodów terenowych zarówno straży leśnej, jak i policji. Mają udaremniać nie tylko nielegalne wycinanie świerków, ale także kradzież drewna oraz kłusownictwo.
       Policjanci dzielnicowi mają także w swoich zadaniach kontrolowanie targowisk i miejsc sprzedaży zielonych drzewek. Sprawdzają pozwolenia na handel oraz pochodzenie sprzedawanych choinek.
       - Wykonujemy też kontrole samochodów, które przewożą świerki – mówi policjant wydziału ruchu drogowego elbląskiej komendy. – W takim przypadku również kontrolujemy pochodzenie drzewka czy zostało zakupione, czy też nielegalnie wycięte.
       Opisywane kontrole będą prowadzone do samych świąt.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Po wojnie jak i przed każdy mógł iść do lasu, nazbierać opału na zimę, wyciąc choinke na Święta a dzisiaj ? Wszystko opodatkowali złodzieje, nawet deszcz czy klimatyczne do tego kroją podatki i opłaty za wszystko. Dla utrzymania swojej chciwosci i podłości powołuja wszelki służby zbrojąc ich przeciwko własnym obywatelom. Przykład : straż miejska i biedna babcia sprzedajaca pęczek rzodkiewek na rynku i nie zarejestrowała tego w urzędzie. Aby wróciła normalność znowu musi nastać totalna wojna żeby wyginęły hieny żerujące i gnębiace własny naród. Wtedy wszyscy będą równi i tworzyli nowe wspólne, lepsze jutro.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  hist(e)ryk(2012-12-20)
 • Nawet Boze Narodzenie to okazja do zlodziejstwa.
 • Taaaaak!. Wszyscy po choinki do lasu, ścinajmy i nie patrzmy na utrzymane ładu i składu wokół naszego miasta. Zadajmy sobie podstawowe pytanie co by było gdyby wszyscy mogli ścinać i zbierać drewno swobodnie z lasu. Trochę rozumu !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  neznajomy(2012-12-20)
 • do samych świąt tak? trudno postawie po świętach
 • i to jest to. .. państwa i wielkie koncerny wycinają dzień w dzień hektary tropikalnych lasów które są płucami ziemi a tu władza przyczepia się o minimalne zagrożenie dla natury do ludzi którym nie potrafi zapewnić miejsc pracy i godnego życia. .. nic tyko wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku dla tych normalnych, zwykłych ludzi, bo szkoda słów na to co się dzieje. ..
 • org - "Nie kradnij"
Reklama