UWAGA!

Ciemności na Ogólnej

Elbląg, Ciemności na Ogólnej
Fot. Kenneth Lorentsen

W poniedziałek wieczorem na osiedlu "Nad Jarem" i "Kamionka" Energa-Operator SA wyłączył prąd w ramach zapowiadanych uprzednio prac konserwacyjnych. W ciemnościach pogrążyła się ulica Ogólna, nie działała również sygnalizacja świetlna.

Nigdzie nie zaobserwowano żadnych korków - ruch pieszy i kołowy odbywał się zdecydowanie bardziej płynnie niż przed awarią zasilania. Mimo dodatkowego utrudnienia jakim był brak oświetlenia jezdni, nie doszło do żadnej kolizji.
     W związku z tym nasuwa pewien wniosek odnośnie potrzeby funkcjonowania tych świateł (szczególnie o pewnych porach dnia), ale jego formułowanie nie ma chyba sensu. Nie po to przecież wydano tyle pieniędzy na tę całą "dyskotekę" żeby teraz ją zamykać.
wg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a moim zdaniem dziennikarstwo nie polega na wyrażaniu swych opinii, to nie felieton:P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jaijuż(2008-09-09)
 • To nawet nie felieton, to najzwyklejsze w świecie marudzenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~Michał(2008-09-09)
 • Bardzo dobrze napisane. Trzeba Ratuszowi uzmysławiać ich błędy, dzialania na wyrost, które może przydadzą się za 10 lat. Refleksja - mimo masy wpisów do "zielonej fali na Hetmańskiej" poirytowanych mieszkańców w swej arogancji, odpowiedzi na nawet jeden zarzut, na tych łamach się nie doczekamy, jak zwykle. Jakoś się u nas poprzewracało. To my jesteśmy dla urzędników, a nie oni dla nas.
 • skoro wypowiadający się tu wiedzą jak źle działa ratusz i urzędnicy, więc niech nie marnują swych talentów i ruszają do pracy w urzędzie, świat będzie lepszy dzięki WAM!!!; -P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  urzędniczka(2008-09-09)
 • To by było za proste łaskawa Pani. Ja proponuję odwrotny proces. Wy jako urzędaski zróbcie coś z sobą i nie przysparzajcie nam wstydu i problemów, na co dzień. Wszak zatrudnienie jesteście i pensje pobieracie - a więc należy się wykazać, choć odrobiną pomyślunku i organizacji. To takie trudne? Jak was przerasta - dajcie sobie z tym spokój - najwyższa pora.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-09-09)
 • Inna rzecza jest ze w tym kraju wszystko sie robi na odwrót! Zamiast wyłączać sobie prąd jak ludzie są w pracy, to oni oczywiście wyłaczyli wtedy gdy wszyscy sa w domu i przydałoby sie poogladanie TV czy ugotowanie czegosc na kuchence elektrycznej! Odwrotnie jest tez z łataniem dziurawych ulic, albo malowaniem pasów - w cywilizowanych miastach europejskich takie rzeczy robi sie w nocy, aby nie utrudniać ruchu, u nas jak zwykle na odwrót. Kiedy w tym kraju będzie tak ze najpier sie pomyslia a potem zrobia, a nie na odwrót - jak wszystko!!
 • To nie było planowe wyłączenie tylko awaria :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zorientowany(2008-09-09)
 • Faktycznie w końcu, normalnie, bezpiecznie, z prędkością 50 km na godzinę można było przejechać przez całą ul. Ogólną. Poproszę o awarię zasialania za każdym razem, kiedy będę przejeżdzał tą ulicą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zmotoryzowany(2008-09-09)
 • Trzeba być geniuszem organizacji i zarządzania aby zaplanować prace konserwacyjne i wyłączenie ludziom prądu wieczorem. Zgodzę się, że w ciągu dnia nie można bo szkoły, urzędy, instytucje itp. (w tym kasa zakładu energetycznego) ale można przecież zrobić to w nocy np. pomiędzy godziną 2 a 5.Prawie nikt by nie zauważył i obyłoby się bez wielu s. .. nów i ch. .. ów pod adresem panów odpowiedzialnych za to zdarzenie.
 • A o osiedlu Rubno nikt nie wspomina. Fakt-tu tak często wyłączają prąd, że człowiekowi wydaje się, że to normalka:-( Pozdrawiam
 • Ten artykuł się nadaje do gazety. Wielkie mi wydarzenie! Po co takie gówna za przeproszeniem umieszczać na stronie? Jak za każdym razem w innej częsci miasta też wyłączą prąd to też będziecie o tym pisać? A moze święto narodowe zróbmy odrazu. Pokłony. ..
 • Umieszczają z prostej przyczyny. Każda okazja dobra /nawet wyłączenie prądu na Ogólnej/ aby dokopać Prezydentowi i Urzędnikom z UM. Chłopcy z PO aż przebierają nóżkami do władzy i wygrania następnych wyborów. A portEl przecież ich. I nie ma co się dziwi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokator(2008-09-09)
Reklama