UWAGA!

Ciężarówka w rowie - kierowca w szpitalu

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 11
  komentarzy
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Wypadki drogowe (z rannymi)
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2013-02-19
03:05
 
Elbląg, Ciężarówka w rowie - kierowca w szpitalu
fot. WS

Dziś (19 lutego) około godz. 1.30 na 85 kilometrze drogi szybkiego ruchu nr 7 w czasie silnych opadów śniegu kierujący pojazdem ciężarowym wpadł w poślizg. Pojazd z naczepą przewrócił się na bok i zatrzymał w przydrożnym rowie. Ranny kierowca karetką pogotowia ratunkowego został zabrany do szpitala. Zobacz zdjęcia.

Do zdarzenia doszło w czasie padającego śniegu na drodze pokrytej grubą warstwą białego puchu. Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu policjanci, 52-letni kierujący pojazdem ciężarowym scania z naczepą jechał w kierunku Warszawy. Około 2 km za elbląskim Węzłem Wschód prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na śliskiej nawierzchni drogi, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Scania przebiła bariery ochronne i przewracając się na bok znalazła się w przydrożnym rowie.
      

 


       Na miejsce zdarzenia oprócz policji przybył zespół pogotowia ratunkowego i dwa zastępy straży pożarnej. Ratownicy medyczni wydostali poszkodowanego kierowcę z pojazdu przez wybitą przednią szybę i z pomocą strażaków przenieśli go do karetki. Działania strażaków oprócz pomocy poszkodowanemu polegały na oznakowaniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w czasie prowadzonych działań. Usunęli oni również olej napędowy z rozszczelnionego zbiornika paliwa ciężarówki.
       Zespół pogotowia ratunkowego zabrał kierowcę scanii z obrażeniami klatki piersiowej do szpitala. O zdarzeniu poinformowano właściciela ciężarówki, który ma wkrótce tam dojechać. Wówczas zapadną decyzje kto i w jaki sposób będzie stawiał cały leżący w rowie zestaw na koła.
       Warunki panujące od wczoraj na drogach naszego regionu są bardzo trudne. Od kilkunastu godzin ciągle pada śnieg. Prosimy wszystkich użytkowników dróg o jak najbardziej ostrożną jazdę. W tak trudnych warunkach pogodowych nietrudno o tragedię.
      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama