UWAGA!

Co dalej z protestem w żłobkach?

 Elbląg, Co dalej z protestem w żłobkach?
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Po świętach Bożego Narodzenia odbędzie się spotykanie władz miasta z protestującymi pracownikami elbląskich żłobków. Wiceprezydent Janusz Nowak liczy, że już w poniedziałek strony sporu wypracują kompromis.

W połowie grudnia w elbląskich żłobkach rozpoczął się protest pracowników, którzy domagają się podwyżek pensji. - Wielu pracowników od 1 stycznia będzie zarabiać najniższą krajową, na dodatek płace w miejskich żłobkach są spłaszczone. Nie uwzględniają specyfiki pracy na poszczególnych stanowiskach czy to administracyjnych czy dotyczących opieki nad dziećmi - mówił Grzegorz Adamowicz, przewodniczący Zarządu Regionu Solidarności w Elblągu

Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak poinformował dziś na posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki o spotkaniu z protestującymi, które zaplanowano na 27 grudnia tego roku.

- W trakcie tego spotkania przedstawimy nasze propozycje. Nie chciałbym o nich teraz mówić, bo będą negocjacje. Źle by się działo, gdyby pracownicy z mediów się dowiedzieli o naszych propozycjach. Oprócz spraw płacowych będziemy też rozmawiać o awansach, o których jest mowa w piśmie pracowników żłobków - mówił Janusz Nowak. - Myślę, że w poniedziałek uda nam się dojść do porozumienia.

Pieniędzy na ewentualne podwyżki w projekcie przyszłorocznego budżetu jeszcze nie ma. Zostaną wprowadzone dopiero, kiedy obie strony sporu dojdą do porozumienia.

SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Protestować to się uczcie od górników. Opony, kamienie i brutalne walki z odzldzialami milicji. Tak się wyleczy o podwyżki
 • Podwyzke prezydentowi!
 • Będziecie mieć podwyżkę, od stycznia. Prąd, gaz, paliwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  2
  PiesekLeszek(2021-12-23)
 • To nie czasy ze mozna robić z ludzmi co się chce, to bylo i juz minęło !
 • Z okazji świąt życzę więcej ludzkich odruchów i życzliwości
 • Prezydent ma wywalone na to, woli płakać że TVN będzie miał problemy :D
 • Mozecie mnie cmoknąć. Zaglosowane bylo? Bylo. Wplacone na Komitet bylo? Bylo. Odmaszerowac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  2
  Wasz wójt(2021-12-23)
 • To macie raj na własne życzenie przy uranie.
 • Podwyżkę dla Prezydenta jeszcze jedną dajcie!!!! Niech żyje Wróblewski ksywa "dwa razy"!!! Dajcie jeszcze kase dla miliarda vice tej wsi. A dla nauczycieli wała. .. .. buahahahaha. Wy się ludzie nie ockniecie. A najlepsze, że wróblowi to skoczyć możecie bo córka odchowana i znowu go nie dotknie to osobiście. Znowu dotknie to zwykłych ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  3
  Czaskowski(2021-12-23)
 • Już dawno namawiałem na komitet powitalny w UM z taczką, nie ogarniam tego jak można tak niszczyć miasto i region, a nie ma lokalnej oddolnej reakcji, że dość tej małomiasteczkowej zarazy. Słupnik za sprzedaż Dworca Elbląg- Zdrój i niszczenia TE będzie prokuratura.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15
  2
  Stop Słupnik i kolesie.(2021-12-23)
 • Ten opłacony przez ZBK artykuł bez możliwości komentowania, to co to właściwe ma być ? Pochwalny pean na cześć własna wysmażyli, wszystko jest super tak bardzo, że odnieść się do tego nie można. Gdzie są u was artykuły interwencyjne ? Tylko reklama - jesteśmy 20 lat z wami i happeningi pod Bramą Targową ? Nisko latacie.
 • Podpowiadam, że posłanka Monika Falej wystąpiła do P. Prezydenta z pismem o wyjście naprzeciwko kompleksowemu rozwiązaniu spraw pracowników żłobków. Naturalnie, nie tylko pracownicy żłobków swoimi płacami oscylują w granicach minimalnego wynagrodzenia; takich grup zawodowych jest wielu w strukturach Miasta. W piśmie jest również więc pytanie o wyrównywanie znacznych zróżnicowań i ewentualne regulacje na i w 2022 roku. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  5
  RyszardKlim(2021-12-23)
Reklama