UWAGA!

Co powstaje przy Sopockiej

 Elbląg, Co powstaje przy Sopockiej
(fot. Michał Skroboszewski)

Pięć lat temu przy ul. Sopockiej spłonął sklep motoryzacyjny i warsztat wulkanizacyjny. Budynek został wyburzony, a teren przez ten czas straszył pustką. Grunt, który należy do miasta, został niedawno wydzierżawiony. Co tu powstaje?

Przypomnijmy: 1 sierpnia 2012 roku w warsztacie wulkanizacyjnym przy ul. Sopockiej wybuchł pożar. W budynkach było wiele rzeczy łatwopalnych, dodatkowo sprawę pogarszał fakt, że ściany budynku były drewniane. Ogień rozprzestrzeniał się tak szybko, że oprócz warsztatu spłonął również dach, częściowo ściany i wyposażenie sklepu przylegającego do warsztatu. Niestety, budynku nie udało się uratować.
       Po jego wyburzeniu i wysprzątaniu terenu należąca do miasta działka przez wiele miesięcy była niezagospodarowana. 1 listopada miasto wydzierżawiło ją wraz z częścią sąsiedniej działki jednemu z przedsiębiorców. Teren jest już ogrodzony, ma tu powstać komis samochodowy
       Ratusz wydzierżawił ten teren na razie na trzy miesiące – do końca stycznia 2018 roku. Stawka miesięcznej dzierżawy wynosi 85 groszy za metr kwadratowy gruntu, zgodnie z zarządzeniem prezydenta jeszcze z 2010 r.
      
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama