UWAGA!

Co w finansach piszczy

Wciąż duże długi ZBK i słaba windykacja należności od mieszkańców – wynika z raportu komisji finansowej Rady Miejskiej na temat wykonania budżetu.

Komisja finansowa podsumowała pół roku realizacji tegorocznego budżetu. W opinii radnych wciąż za małe jest zainteresowanie nabywaniem należących do miasta budynków i działek i potrzebne są w tej materii większe działania urzędników ratusza - korzystniejsze ceny oraz lepsza promocja. Komisja oczekuje także, że służby prezydenta ustalą, jakie długi wobec miasta (wynoszą one w sumie prawie 20 milionów złotych) mogą zostać spłacone, a które są nie do odzyskania i powinny zostać umorzone.
     Radni po raz kolejny zwrócili również uwagę na długi wobec Zarządu Budynków Komunalnych i wskazują, że potrzebne są intensywniejsze działania na rzecz windykacji należności od nie płacących za mieszkanie lokatorów. Członkowie komisji finansowej uważają przy tym, że odzyskiwanie długów miasto mogłoby powierzyć zarządcom budynków.
     Sam ZBK także ma wciąż duże zobowiązania m.in. wobec wspólnot mieszkaniowych - radni przypominają, że oczekują, iż miasto przygotuje kompleksowy i wieloletni program gospodarowania mieszkaniowymi zasobami Elbląga. Wiceprezydent Witold Wróblewski od początku roku obiecuje, że program zostanie zaprezentowany radnym jesienią.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ja jestem zainteresowany odkupieniem od miasta gruntu, ale na nprmalnych zasadach, a jak się proponuje sufitowe ceny na podstawie specjalnie spreparowanych operatów potencjalnym nabywcom, to niestety ale biznesu sie nie zrobi, a w kolegium samorządowym sprawa jest z góry przegrana. Co do egzekucji nalezności to warto aby nasi włodarze zainteresowali się jak planują rozwiazać ten problem władze Gdańska - metoda jest b. skuteczna. Co do długów ZBK to chyba należałoby ogłosic upadłość (nie wiem czy jest to możliwe), w każdym razie istnienie tego zwyrodniałego organizmu, chyba za dużpo nas wszystkich kosztuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  (od)kupie grunt(2003-09-10)
 • Mówi się o nabywaniu mieszkań od ZBK w roku 2000 starałem się o wykup mieszkania . które zamieszkuję. złożyłem odpowiednie dokumenty, dokonałem pomiarów i wyceny przez rzeczoznawcę ,poniosłem koszty związane z rzeczoznawcą i odmówiono mi prawa wykupu.Powód - budynek w którym mieszkam zamieszkują trzy rodziny ja mieszkam na górze .Przez moje mieszkanie jest wejście na strych i to było powodem odmowy nabycia mieszkania.Nie pomogły odwołania , które pisałem powołując się na równe prawa wszystkich chętnych do nabycia mieszkania , że Konstytucja RP zapewnia mi w moim mieszkaniu intymność i nienaruszalność .XI wiek , a przez sam środek mieszkania przechodzą mi obce osoby. W odpowiedzi podczas rozmowy w ZBK, że Konstytucja zapewnia mi moje prawa usłyszałem jedynie, że Konstytucją mogę se podetrzeć.Za poniesione koszty, których mi nikt nie zwrócił, nie usłyszałem nawet przepraszam, a w Urzędzie Miejskim powiedziano mi, że będę miał szansę na kupno w przypadku ewentualnej sprzedarzy budynku w przetargu po cenie wywoławczej. Podejrzewam że kłody jake rzuca się pod nogi chętnym nabycia mieszkań nie skłaniają do ich kupowani.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kiraga Leszek(2003-09-10)
 • Przepraszam za pomyłkę XXI wiek i kupowania
 • Kupujcie od miasta a wtedy miasto bedzie wam kłody pod nogi kładło!!!!!!!!!!Tak,tak nie wierzysz to kup i sie przekonasz.To sa fakty!!!!!!!!!!!!!!
 • Miasto mysli tylko o forsie .Jak podwyzszyc bilety, podatki gruntowe etc.jakby mogli to by spodsiebie wyciagneli i sprzedali.A moze pomysleliby jak utworzyc miejsca pracy aby ludzie mieli z czego zaplacić! A jeśli już są takimi nieudacznikami, że tego nie potrafią to niech chociaż nie przeszkadzają!!!!!!!!!!!!!
 • Byłem kiedyś u p.Augustynowicza z myślą wydzierżawienia konkretnego gruntu po działalność.Co usłyszałem ? Proszę my- na ten grunt ogłosimy przetarg i wyłonimy kogoś w drodze przetargu.Wiec pomyślałem sobie pocałujcie mnie w D. Wynająłem grunt od osoby prywatnej i bez przetargu.Tak im zalezy!!!!!!!!!!!!!!!
 • Miasto mysli tylko o forsie .Jak podwyzszyc bilety, podatki gruntowe etc.jakby mogli to by spodsiebie wyciagneli i sprzedali.A moze pomysleliby jak utworzyc miejsca pracy aby ludzie mieli z czego zaplacić! A jeśli już są takimi nieudacznikami, że tego nie potrafią to niech chociaż nie przeszkadzają!!!!!!!!!!!!!
 • ZBK-dziadostwo.Będą zastanawiać się nad ściąganiem długów,niech pomyślą również o remoncie klatek schodowych i wymianą drzwi wejściowych
Reklama