UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Cofka nie zagraża

 
Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Mimo niekorzystnego wiatru, powodującego cofkę, poziom wody w rzekach i jeziorach nie przekroczył stanów alarmowych. Jedynie na jeziorze Druzno obowiązuje stan ostrzegawczy. 

Służby Wód Polskich, podległe Regionalnemu Zarządowi Gospodarki Wodnej w Gdańsku, w terenie na bieżąco monitorują sytuację. Pracownicy Nadzorów wodnych w terenie sprawdzają stan wałów przeciwpowodziowych. Szczególną uwagę poświecono powiatom: nowodworskiemu i elbląskiemu będącymi pod wpływem Zalewu Wiślanego - informuje Bogusław Pinkiewicz, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Wód Polskich. - Wały przeciwpowodziowe są okoszone i naprawione w zakresie szkód bobrowych, przed okresem zimowym zakończono także prace dogęszczające mające na celu usunięcie przesiąków. Na chwilę obecną  (sobota, 28 grudnia godz. 15) obserwuje się podwyższone stany wód z tendencją spadkową (ze stanów ostrzegawczych zejście poziomów na stany wysokie). Najwyższe stany odnotowano w godzinach porannych ok. godz. 5.00-6.00Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej RZGW w Gdańsku pozostaje w gotowości. Urządzenia hydrotechniczne i infrastruktura przeciwpowodziowa są sprawne. Wszystkie stacje pomp działają bezawaryjnie - zapewniają Wody Polskie. 

red. na podst. informacji nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama