UWAGA!

Ćwiczą przed misją w Afganistanie

Elbląg, Na poligonie w Wędrzynie żołnierze ćwiczą przed misją w Afganistanie
Na poligonie w Wędrzynie żołnierze ćwiczą przed misją w Afganistanie

1 września na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie rozpoczęło się ćwiczenie pod kryptonimem „BAGRAM IV”. Jego celem jest sprawdzenie gotowości Polskich Sił Zadaniowych – IV Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego do udziału w operacji w Afganistanie.

IV zmianę PKW stanowią głównie żołnierze 12 Dywizji Zmechanizowanej ze Szczecina. W skład zmiany wchodzi komponent ponad 300 żołnierzy z 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy tworzą między innymi kompanię piechoty zmotoryzowanej, wchodzącą w skład Grupy Bojowej, kompanię logistyczną, pododdział rozpoznawczy, grupę inżynieryjną, drużynę ochrony, elementy zabezpieczenia medycznego oraz stanowiska w sztabie kontyngentu.
     Ponadto w skład IV Zmiany PKW w Afganistanie wchodzą żołnierze z Sił Powietrznych, Inspektoratu Wsparcia, Wojsk Specjalnych oraz Żandarmerii Wojskowej.
     

 


     - Ze względu na specyficzne ukształtowanie terenu w okolicach poligonu Wędrzyn oraz w oparciu o Centralny Ośrodek Zurbanizowany nasi żołnierze mają możliwość doskonalenia i sprawdzania swoich umiejętności w działaniu w różnych rodzajach terenu w tym w działaniach w mieście – informuje mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. - Na poligonie wraz z naszymi żołnierzami przebywa Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Wiesław Michnowicz, który już od ubiegłego tygodnia bierze udział w szkoleniu komponentu 16 PDZ, a od 1 września uczestniczy i obserwuje przebieg ćwiczenia „BAGRAM IV” z udziałem naszych żołnierzy.
     Ćwiczenie zakończy się 11 września.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • ale fajoskie działo!!! w pytke jest!
  • hipokryci nazywaja to misja ja nazywam to okupacja -bo w koncu hitler nas okupowal, czy moze tez spelnial misje wy hipokryci, tak we wrzesniu 39 roku wyslal kontygent wojsk w celu przeprowadzenia stabilizacji w polsce- jak latwo historia jest manipulowac -dobierajac tylko inne slowa- robcie dalej sieczke w mozgach mlodym ludziom- a tak przy okazji wysylajcie tam swoje dzieci niech tam walcza i traca zycie za takich hipokrytow
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    antypodatnik(2008-09-06)
Reklama