UWAGA!

Czas na quiz! Co ty o tym wiesz?

 Elbląg, Czas na quiz! Co ty o tym wiesz?
fot. Witold Sadowski, arch. portEl.pl

Jest sobota, jest quiz. Dziś zapraszamy Was na wycieczkę śladami elbląskich pomników. Ale nie tylko, przy okazji zapytamy o żabę w Pigalaku, czołg przy miasteczku handlowym i kilka innych ciekawostek. Sprawdź, ile wiesz. Życzymy powodzenia!

W Elblągu nie brakuje miejsc upamiętniających ciekawą historię miasta i Polski. Zapraszamy więc na spacer śladem elbląskich pomników. Zapytamy m. in. o Sprawę Elbląską i Ofiary Grudnia 1970 r. "Po drodze" będą też pytania o żabę, czołg i kilka kwestii mniej historycznych. 

Mamy nadzieję, że pytania nie okażą się trudne. Nie zapomnijcie pochwalić się swoim wynikiem z quizu wśród znajomych na Facebooku. Powodzenia!

Najnowszy quiz znajdziecie w linku.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Zobacz inne quizy portElu

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie ma najmniejszych szans osiągnąć wynik 12/12 przy takiej „wiedzy” – czytaj niewiedzy autora pytań quizu (nie pierwszy zresztą raz). Pytanie nr 5 – na cmentarzu żołnierzy radzieckich obecnie w 252 mogiłach pochowanych jest 2731 poległych żołnierzy, a nie ok. 700,ok. 200,ok. 500
 • Na cmentarzu żołnierzy radzieckich jest około 240 nagrobków a pochowanych jest 2731 żołnierzy. Poprawcie to bo wstyd nie znać historii swojego miasta. .. .
 • Widzę, że już poprawione, ale mogliście przynajmniej napisać- przepraszamy za pomyłkę- bo teraz Ci którzy zwrócili Wam uwagę wychodzą na tych co czepiają się bez powodu. .. .
 • lepsze sa krzyżówki niz te pseudo testy, widać jakie szkoly pokończyli układający te testy i tak im zostalo na cale zycie
 • Zupełnie nie rozumiem o co wam chodzi z tym, że nie można zdobyć punktow. Wystarczy choć trochę interesować się tym miastem, czytać codzienną prasę, czasami pójść na Spacer z przewodnikiem PTTK i już spokojnie wiedzy wystarczy do rozwiązania quizu :)Mój wynik to 11/12 i to tylko dlatego, że źle zaznaczyłem odpowiedź. Także serio, nie wińcie portelu za swoją ignorancję.
 • Człowieku – widzę że nie potrafisz nawet przeczytać ze zrozumieniem trzech pierwszych komentarzy. Więc jeszcze raz krótko – w pierwszej wersji quizu było jak w pierwszym komentarzu, a następnie po pierwszym i drugim komentarzu zostało zmienione, bez najmniejszego wyjaśnienia czy krótkiego słowa Przepraszamy, jak jest napisane w trzecim komentarzu. Myślę że teraz zrozumiałeś o co chodzi … chociaż kto to wie, czy tak jest.
 • A czemu oni wgl tam leżą??
 • Mój wynik to 1/12,a to tylko dlatego, że źle zaznaczyłem odpowiedzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  góralniskopienny(2020-07-04)
 • @CH - na pamiatke
 • a ja 11/12
Reklama