UWAGA!

Czego potrzeba Polsce?

- Związek, który ma szansę przetrwać - tak wiceprzewodniczący Samoobrony na Warmii i Mazurach, poseł Adam Ołdakowski komentuje zapowiedzi rychłego wejścia swojej partii do koalicji rządowej.

Przypomnijmy, wczoraj prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i szef Samoobrony Andrzej Lepper przedstawili uzgodnioną przez oba ugrupowania deklarację programową. Kaczyński zapowiedział też, że podpisanie umowy koalicyjnej powinno nastąpić jak najszybciej.
     - Taki układ wytrzyma, bo jest Polsce potrzebny, a w wielu sprawach programy naszych partii są podobne - uważa poseł Ołdakowski. - Wierzę, że koalicja rozliczy np. nieprawidłowości w prywatyzacji banków czy przemysłu.
     W czasie dzisiejszej konferencji prasowej w Elblągu Adam Ołdakowski poinformował również o przygotowanych przez Samoobronę dwóch projektach ustaw.
     Pierwszy - jak mówi poseł - dotyczy m.in. „radykalnego ograniczenia liczby zwierząt” na fermach zajmujących się tuczem trzody chlewnej na skalę przemysłową.
     - Uważamy, że w regionach takich jak Warmia i Mazury, dopuszczalna liczba zwierząt na farmach powinna wynosić maksymalnie dwa tysiące sztuk i to w warunkach tak zwanej hodowli ściółkowej - wyjaśnia Adam Ołdakowski. - Przy tego rodzaju hodowli nie powstaje trująca gnojowica, a obornik - podłoże ekologiczne, które można stosować na polach.
     Ustawa dawałaby też większe uprawnienia samorządom. - Chodzi nam o ograniczenie liczby ferm, ochronę środowiska i rodzimego rolnictwa - podkreśla poseł.
     Drugi projekt dotyczy powołania przez parlament „rzecznika pacjenta” oraz stworzenia sieci jego biur w całej Polsce. Rzecznik pomagałby osobom, które czują się poszkodowane przez działania pracowników ochrony zdrowia.
     - Przy Narodowym Funduszu Zdrowia istnieje funkcja rzecznika praw pacjenta, ale w niektórych sprawach jest to niekorzystne dla tych, którzy szukają pomocy - uważa poseł. - Rzecznik powołany przez sejm byłby niezależny, otrzymałby określone uprawnienia i zdawał relacje ze swojej pracy.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Potrzeba jest wszystkiego co dobre i sprawdzone, ale na pewno nie Samoobrony!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prusak(2006-04-14)
 • Brat wyjechał "na zachód" za chlebem , ja wyjadę ze wstydu .....
 • Rzecznik Praw Pacjenta potrzebny jest wyłącznie po to, by za pieniądze podatnika urządzić krewnych i znajomych działaczy Samoopalacza. Do psychiatry !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RulerofBlaircourt(2006-04-14)
 • przeciez samoobrona to buractwo cwaniactwo wiesniacto wszystko co najgorsze z zasciankowej polski , bez wyksztalcenia , rozumu. i jak tu sie dziwic ze ludzie wyjezdzaja z tego kraju ktorym rzadza idioci po zawodowkach oderwani prosto od ploga !!! parodia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kaczka(2006-04-14)
 • chronic środowisko naturalne ograniczaniem hodowli zwierząt.. naprawiac służbę zdrowia powoływaniem rzecznika pacjenta.. panieO, to już lepiej te PiS_Samki malujcie ~_~ Dużo, dużo, dużo, dużo zdrowia Życzę..
 • był już Nikodem Dyzma, był też Nikoś Dyzma , a teraz będziemy mieli Andrzeja Dyzmę wstyd i chańba,Polska kraj zbogatą dumną przeszłością historyczną,zasługuje na coś więcej . Mój dziadek , którego RUSCY wygnali na syberię umarłby ze wstydu . ja też się wstydzę.
 • Wyjechalem z kraju za chlebem i nie powiem jest mi duzo lepiej niz bylo w kraju.Jestem dumny ze jestem Polakiem ale jak obserwuje rozwoj wydarzen w Polsce to ta duma znika.Co sie z Wami dzieje ludzie? SamoPis -ale jazda. Czy to prawda ze w elblagu mieszka aktualnie nie wiecej niz 75 tys mieszkancow? Mam takie wiadomosci z UM od znajomych?
 • Tekla ~ mamToSamo, a aktualnyEtapRP określam: noPiękneJaja_wręczPiSamki^_^
Reklama