[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Członkowie NATO w Elblągu

 
Elbląg, Członkowie NATO w Elblągu
fot. kpt. Paulina Montewka

W środę, 15 maja do Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W) przyjechali przedstawiciele państw członkowskich NATO, których żołnierze tworzą dowództwo dywizji. Wśród gości znaleźli się również przedstawiciele Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód, nowotworzonej na Węgrzech Wielonarodowej Dywizji Centrum, United States European Command oraz obserwatorzy z Czech i Chorwacji.

Powodem ich przyjazdu do Elbląga było drugie już, lecz pierwsze w nowej lokalizacji DWDP-W przy ul. Podchorążych, doroczne spotkanie plenarne. Przybyłych do Elbląga gości powitał dowódca dywizji gen. dyw. Krzysztof Motacki, dziękując wszystkim za przybycie oraz podkreślając wagę tego spotkania w dalszym funkcjonowaniu dowództwa.
       Podczas dwudniowej dyskusji omawiano, między innymi, propozycje zmian strukturalnych dowództwa wypracowanych na podstawie wniosków z codziennej działalności oraz udziału w ćwiczeniach takich jak Saber Strike -18 i Anakonda-18. Pod obrady poddano również kwestie związane z poszerzeniem dowództwa o kolejne państwa członkowskie NATO. Przewodniczącym spotkania był szef Zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych Dowództwa Generalnego RSZ gen. bryg. Grzegorz Hałupka.
      
mjr Dariusz Guzenda
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • USA won z Polski
 • Radzieccy żołnierze opuscili już Polskę, co ty tu jeszcze robisz?
 • Super. Oby tak dalej. Niech się Armia rozwija.
 • a moim zdaniem żołnierzyki pakują się tam, gdzie dany okupant widzi intratny interes nie ma nic za darmo tym bardziej sztucznie inspirowanych kosztownych wojenek szary lud wszystko kupi
 • Paszol woń ruska sabaka
 • oby NATO wyzwoliło Elbląg od okupacji postkomunistów, wszelkich pogrobowców po płatnych pacholkach zdrajcach Polski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  5
  Toperes(2019-05-17)
 • Dla kogo potrzebna jest informacja z posiedzenia plenarnego w Elblągu ? Dla wędkarzy, czy pracowników firm wędliniarskich albo meblowych w Elblągu ? Ta informacja nikogo nie interesuje w Elblągu.
 • Mnie interesuje
 • NATO jest tutaj tylko dla pieniędzy, których diaspora żąda od naszego kraju w ramach funkcjonującego przedsiębiorstwa Holokaustu. Jeśli po wyborach nasz rząd się ugnie, na co wszystko wskazuje, bo chcą utrzymać władzę, to szybko uchwalą przepisy umożliwiające zwroty mienia ery zagłady, również tzw. bezspadkowego. szantaż polega na tym że kluczowym elementem Naszego ładu i spokoju czasów współczesnych jest BEZPIECZEŃSTWO, gwarantowane jako podstawa funkcjonowania narodu. Rząd nabiera wody w usta, zero informacji dla opinii publicznej.
 • No właśnie a co z four hudred and forty-seven ? Za obecność wojsk, ,sojuszniczych" trzeba słono płacić. Bezpieczeństwo jest najwyższą ale i najdroższą wartością. Rachunek jest wysoki. Czy Państwo polskie zgodzi się na taki, ,układ" ? Wszystko wskazuje że tak. Tyko nie mów nikomu - tak powinien nazywać się film o tajnych rozmowach prowadzonych przez przedstawicieli MSZ z, ,delegatami", wiadomego pochodzenia.
 • @Fuji - Paszoł won polski oszołomie, odwieczne mięso armatnie walczące od wieków bez sensu za durne rządy. ..
 • USA wypie.... z Polski, laski z odlotow i agencji na teren jednostki wchodza i sie prują za dolce hahaTrampek sobie z Polski poligon chce urządzić...... Wypad za ocean, potrzebne to NATO jak prostytutce gacie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  majkellll(2019-05-18)
Reklama