UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Człowiek Wolności

 
Elbląg, Jarosław Kaczyński.
Jarosław Kaczyński. Fot. MS

Rzadko piszemy o wydarzeniach spoza naszego regionu. Wyjątkiem są te o dużym znaczeniu zarówno dla elblążan jak i całego narodu. W tej kategorii bez wątpienia mieści się gala tygodnika "wSieci", na której przyznano nagrodę "Człowieka Wolności", tym bardziej, że laureatem okazał się polityk, który swoją karierę parlamentarną rozpoczął w 1989 roku jako senator wybrany głosami mieszkańców ówcześnie istniejącego województwa elbląskiego.

Tym „Człowiekiem Wolności” jest oczywiście Prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Nagroda w pełni zasłużona, co w swoich wystąpieniach potwierdzali najwyżsi przedstawiciele władz partyjnych i państwowych oraz cieszący się dużym autorytetem dziennikarze. Żeby przybliżyć naszym Czytelnikom podniosłą atmosferę, jaka panowała podczas gali w siedzibie Filharmonii Narodowej w Warszawie, przytaczamy kilka cytatów z ich wystąpień.
      
       „Prezes PiS Jarosław Kaczyński całe swoje życie poświęcił wolności Polaków i Polski”. To premier Beata Szydło, która ponadto stwierdziła, że słowo "wolność" najlepiej streszcza to, co "niezwykły człowiek Jarosław Kaczyński" realizował i realizuje nadal i na koniec dodała - „Chcę podziękować premierowi Kaczyńskiemu (...) za to, że mam zaszczyt razem z nim pracować i że nauczyłam się od niego, co to znaczy wolność”.
      
       Prowadzący galę prezenter telewizyjnych Wiadomości, Michał Adamczyk, nie krył wzruszenia wspominając o dostojnym laureacie - „Nie moglibyśmy mówić o wolnych mediach, gdyby nie przyjaciele wolnego słowa i tradycyjnych wartości”.
      
       Z kolei Jacek Karnowski, naczelny "wSieci" mówił, że Jarosław Kaczyński "od ponad 40 lat walczy o wolność. (…) Nie zadowolił się ułomną, często byle jaką III RP, miał ambicję prowadzić Polskę ku wielkości, ku lepszym czasom. (…) Dziś, dzięki wolnemu wyborowi Polaków, Polska jest krajem wyjątkowej wolności. To jest wielki dorobek Jarosława Kaczyńskiego. Wolnego wyboru, którego nie byłoby bez jego działalności. (…) Nie byłoby tej wolnej Polski, gdyby nie Jarosław Kaczyński”.
      
       Nam nie pozostaje nic innego jak podpisać się pod słowami redaktora Karnowskiego i jego przedmówców. Myślę, że będę wyrazicielem myśli i odczuć wszystkich naszych Czytelników i złożę na ręce Prezesa Jarosława Kaczyńskiego najszczersze gratulacje z okazji przyznania tego zaszczytnego i prestiżowego tytułu. Dla nas jest Pan nie tylko „Człowiekiem Wolności”, jestem przekonany, że mamy prawo nazwać Pana także „Wielkim Elblążaninem”. Oczekuję, że nasza Rada Miejska pójdzie za ciosem i już wkrótce będziemy mogli cieszyć się z przyznania Prezesowi Kaczyńskiemu tytułu Honorowego Obywatela Elbląga.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama