UWAGA!

Czołowe zderzenie na drodze nr 22

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 13
  komentarzy
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Wypadki drogowe (inne)
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
 Elbląg, Czołowe zderzenie na drodze nr 22
fot. Witold Sadowski

Dziś (17 czerwca) tuż przed godz. 12.30 na 383 kilometrze drogi krajowej nr 22, niedaleko miejscowości Szopy, zderzyły się czołowo dwa samochody dostawcze. Na szczęście żaden z kierowców nie odniósł obrażeń. Ruch w rejonie zdarzenia przez około 45 minut był całkowicie zablokowany, następnie odbywał się wahadłowo. Zobacz więcej zdjęć.

- Około godz. 12.30 21-letni kierujący peugeotem partner, jadąc drogą krajową nr 22 w kierunku Elbląga, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym w kierunku Malborka prawidłowo poruszał się 38-letni kierowca renault master - mówi sierż. sztab. Mateusz Rybicki z elbląskiej "drogówki". I dodaje: - Mimo podjętej próby zjechania na pobocze przez kierującego masterem, doszło do zderzenia obu pojazdów. Odłamki powstałe w czasie zderzenia uszkodziły również trzeci pojazd, volkswagena bora. Z wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie przyczyną tego zdarzenia było zaśnięcie za kierownicą przez 21-latka w peugeocie. Kierowcy biorący w nim udział byli trzeźwi - kończy elbląski policjant.
       Na miejsce oprócz policji przybyli strażacy z JRG1 i OSP Jegłownik oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego. O ogromnym szczęściu mogą mówić kierowcy aut dostawczych biorących udział w zderzeniu. Nie odnieśli bowiem praktycznie żadnych obrażeń! Obaj wydostali się ze swoich aut o własnych siłach.
       - Do zdarzenia wysłaliśmy dwa zastępy strażaków z JRG1, jeden z OSP Jegłownik oraz samochód operacyjny - mówi mł. kpt. Maciej Kogut, zastępca dowódcy JRG1 Elbląg. - Po przybyciu na miejsce zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i odłączyliśmy akumulatory ze zniszczonych aut. Osób poszkodowanych na szczęście nie było. Po wykonaniu czynności przez funkcjonariuszy policji posprzątaliśmy z drogi pokolizyjne odłamki.
       Początkowo, przez około 45 minut, droga w rejonie zdarzenia była całkowicie zablokowana. Następnie ruch odbywał się w obu kierunkach wahadłowo.
      
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)