UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Cztery lata za napad na bank

 
Elbląg, Zdjęcie z zatrzymania Macieja D. z ubiegłego roku
Zdjęcie z zatrzymania Macieja D. z ubiegłego roku (fot. KMP Elbląg)

39-letni mężczyzna w czerwcu ubiegłego napadł w biały dzień na jedną z placówek bankowych w centrum Elbląga. Dzisiaj usłyszał wyrok czterech lat pozbawienia wolności.

Maciej D. napadł w czerwcu ubiegłego roku na placówkę banku BNP Paribas przy ul. Królewieckiej. Zamaskowany sprawca, grożąc pracownikom rewolwerem (jak się okazało później alarmowym), zażądał wypłaty gotówki. Zrabował 26 tys. złotych, a po kilku dniach został złapany przez policję, która dysponowała nagraniem z monitoringu i do poszukiwań użyła m.in. psa tropiącego. Podczas przeszukania w samochodzie Macieja D. znaleziono rewolwer alarmowy, na który nie jest wymagane pozwolenie, a którym miał posłużyć się w trakcie napadu. Policjanci odzyskali także skradzione z banku pieniądze. Mężczyzna nie był wcześniej notowany, a na bank postanowił napaść, by spłacić swoje długi.

Dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Elblągu zapadł wyrok w sprawie Macieja D. Sąd wymierzył mu karę czterech lat pozbawienia wolności, na jej poczet zaliczył oskarżonemu prawie roczny pobyt w areszcie.

- Sąd orzekł też wobec oskarżonego obowiązek naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem poprzez zapłatę na rzecz BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Elblągu kwoty 480 zł i przyznał na rzecz pracowników Banku od oskarżonego zadośćuczynienie za doznaną krzywdę w łącznej kwocie 13 tys. złotych. Ponadto sąd orzekł przepadek rewolweru alarmowego wraz z nabojami i łuskami od odstrzelonych nabojów, nakazał zwrócić BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Elblągu kwotę 26.000 zł wraz z odsetkami oraz rozstrzygnął o kosztach postępowania – informuje Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama