UWAGA!

Cztery złote minuty

Około 350 nauczycieli z Warmii i Mazur weźmie udział w szkoleniach na temat udzielania pierwszej pomocy. Rozpoczynające się dziś w Elblągu bezpłatne szkolenia to część ogólnopolskiego programu, który realizuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Program „Ratujemy i uczymy ratować” jest adresowany do nauczycieli klas 1-3.

Regionalnym koordynatorem projektu jest Warmińsko-Mazurskie Centrum Pomocy Dzieciom w Elblągu.
     - W najbliższych tygodniach zorganizujemy kilka warsztatów i na części z nich są jeszcze wolne miejsca. Warto się zgłosić, bo pierwsza pomoc jest niezwykle ważna - przypomina Tomasz Gomólak z elbląskiego Centrum. - Jeśli dojdzie do zatrzymania pracy serca, najważniejsze są pierwsze cztery minuty. Po tym czasie mózg przestaje pracować i następują nieodwracalne skutki zatrzymania krążenia. Jeśli w ciągu owych czterech minut nie zdąży przyjechać karetka, a w przypadku odległych powiatów czy wiosek zazwyczaj nie zdąży, wtedy człowiek, o ile przeżyje, nie będzie mógł normalnie funkcjonować.
     Oprócz certyfikatu ukończenia kursu nauczyciel otrzyma materiały dydaktyczne do prowadzenia lekcji udzielania pierwszej pomocy. Dzięki nim dzieci będą mogły dowiedzieć się m.in., jak prawidłowo wezwać pomoc przez telefon czy jak pomóc osobie poszkodowanej.
     Dziś i jutro szkolenia odbywać się będą w Centrum Pracy i Pomocy przy ul. Bema 54. W czwartek planowane są zajęcia w Jegłowniku, 27 kwietnia - w Ełku, 9 i 10 maja - w Bartoszycach, 11 maja - w Morągu, zaś 31 maja i 1 czerwca - w Giżycku. Informacje i zapisy pod numerem telefonu: 055 235 27 04.
     - Za pomoc w przygotowaniu części spotkań: udostępnienie sal wykładowych oraz nocleg dla instruktorów dziękujemy dowódcy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, panu generałowi Ryszardowi Sorokoszowi - dodaje Tomasz Gomólak.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • szkoda ,że wczesniej nie wiedzałem.będę próbował dotrzeć. warto sie tego nauczyc i porozmawiać z fachowcami.nie znamy , ani dnia , ani godziny.
  • szkolenia są tylko i wyłązcnie dla szkół które dokonały zgłoszenia, szczegóły na www.pomozity.eu
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    W-MCPD(2006-04-11)
Reklama