UWAGA!

Czwartek dniem procesji Bożego Ciała

 Elbląg, Czwartek dniem procesji Bożego Ciała
fot. AD (arch. portEl.pl)

Elbląscy policjanci wspomagani przez Straż Miejską będą zabezpieczali przemarsz procesji „Bożego Ciała”. W tym roku jest organizowanych 10 procesji które przejdą przez miasto. Wszystko to odbędzie się jutro (19 czerwca) pomiędzy godziną 9.30 a 13.30.

W związku z tym na planowanych trasach przemarszu wystąpią czasowe utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji drogowej. Zachęcamy uczestników ruchu drogowego do zapoznania się z trasami procesji.
       1. Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Józefa Robotnika w Elblągu, ul. Kasprowicza 1
       · od 9.30 do 11.30;
       · wyjście spod kościoła ulicami: Kasprowicza, dalej Boya – Żeleńskiego, Fromborska, Wileńska, Fromborska, Nałkowskiej, Staffa, Przybyszewskiego i Niemcewicza.
       2. Rzymskokatolicka Parafia Bł. Doroty w Elblągu, ul. Rawska 16A
       · od 10.45 do 12.30;
       · wyjście z kościoła Bł. Doroty z Mątów w Elblągu, przejście ulicami Rawska, Pabianicka, Grottgera, Grunwaldzka i ul. Rawską powrót do kościoła.
       3. Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu, ul. Robotnicza 69
       · około godziny 10.45 do 13.00;
       · przejście ulicami: Jaśminowa, Robotnicza, Pionierska, Kajki, Krzyżanowskiego, Beniowskiego, Pionierska, Fałata, Cicha, Brzozowa i Jaśminową do kościoła M.B. Królowej Polski.
       4. Rzymskokatolicka Parafia Bł. Franciszki Siedliskiej, ul. Willowa 26 w Elblągu
       · około godziny 11.45 -13.00;
       · z kościoła Bł. Franciszki Siedliskiej przy ul. Willowej 26 przejście ulicami: Willowa, Sadowa, Kolejowa, Kossaka, Chełmońskiego, Wyczółkowskiego i ul. Willową powrót do kościoła.
       5. Rzymskokatolicka Parafia św. Brunona przy ul. Kosynierów Gdyńskich 61 w Elblągu
       · od godz. 10.50 do 11.40;
       · z kościoła przy ul. Kosynierów Gdyńskich 61 przejście ulicami Kosynierów Gdyńskich, Słoneczna, Trybunalska, Zielona i ul. Kosynierów Gdyńskich powrót do kościoła.
       6. Rzymskokatolicka Parafia Księży Marianów p.w. Wszystkich Świętych ul. Agrykoli
       · około godziny 11.10 do ok. 12.10;
       · z kościoła w górę ul. Agrykola do ronda - ul. Kościuszki z ul. Wspólną, następnie ul. Sienkiewicza do ul. Agrykola i powrót do kościoła.
       7. Parafia Rzymskokatolicka Św. Mikołaja Sanktuarium Krzyża Świętego w Elblągu, ul. Mostowa 18
       · od godz. 11.00 do 13.00;
       · z Katedry Św. Mikołaja ulicami: Mostowa, Rzeźnicka, Przymurze, Wigilijna, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, Giermków, Wigilijna, Przymurze, Rzeźnicka i ul. Mostową powrót do Katedry.
       8. Parafia Rzymskokatolicka p. w. Św. Wojciecha w Elblągu wraz z Parafiami p. w. Św. Rodziny i p. w. Św. Pawła w Elblągu
       · od godz. 11.00 do 13.00;
       · z Kościoła Św. Pawła, ul. Obrońców Pokoju, Wiejską i ul. Podgórną do Kościoła Św. Wojciecha, a następnie ulicami: Wiejską oraz Al. Odrodzenia do kościoła Świętej Rodziny i Aleją Odrodzenia, ul. Płk. Dąbka, Węgrowską, Robotniczą, Krakusa, Klimuszki, powrót do Kościoła Św. Pawła.
       9. Parafia p.w. Trójcy Świętej w Elblągu, ul. Kielecka 16
       · od godziny 10.30 do godz. 12.00;
       · z kościoła przy ul. Kieleckiej 16 w Elblągu przejście ulicami: Kielecka, Łódzka, Skrzydlata, Mielczarskiego, Malborska, Łódzka, Olsztyńska i ul. Kielecką powrót do kościoła.
       10. Parafia Rzymskokatolicka p. w. Rafała Kalinowskiego w Elblągu wraz z Rzymskokatolicką Parafią Świętego Brata Alberta Salwatorianie, ul. Częstochowska 28 w Elblągu
       · od godz. 11.30 do 13.30;
       · z kościoła Świętego Rafała Kalinowskiego przejście ulicami: Sobieskiego, Legionów, skrzyżowanie z ul. Ogólną, a następnie ul. Legionów do Kościoła Świętego Brata Alberta Salwatorianie.
       Osobami odpowiedzialnymi za prawidłowy przebieg procesji są proboszczowie parafii.
       Apelujemy do wszystkich wiernych z parafii całego miasta, którzy będą brali udział w przemarszu, o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, wiodącej do miejsca spotkania.
       Prosimy wszystkich uczestników, aby podczas przemarszu o ile to możliwe korzystali z chodników, co w znaczny sposób wpłynie na bezpieczeństwo i płynność ruchu oraz jednocześnie ułatwi pracę policjantom. Jednocześnie apelujemy o stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy kierujących ruchem.
      
      
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Może 20 procecji lepiej zrobić?
 • Katolicy bawią się a inni nie mogą przejechać przez miasto. Ot świeckie państwo.
 • 21 bo mało!
 • od maleńkiego rodzice prowadzili mnie na procesję i mszę do kościoła zabytkowego. To było wielkie prze zycie dla wszystkich - i dzieci i dorosłych. Jedna wielka masz, kazanie i procesja. Spotkanie się wszystkich elblążan na wielkim wydarzeniu religijnym!!!!! A teraz - każdy sobie rzepę skrobie - dla mnie to jest jedno dziadostwo - łażenie po uliczkach i robienie czegoś na siłę jakby nie można wrócić do starej tradycji. Może wreszcie czas z tym skończyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rzymskichrześciajnin(2014-06-23)
Reklama