UWAGA!

Czy Mundial przejdzie nam koło nosa?

 Elbląg, Elbląg chciałby przyjąć turystów tylko oni muszą wcześniej wiedzieć, co im może zaoferować
Elbląg chciałby przyjąć turystów tylko oni muszą wcześniej wiedzieć, co im może zaoferować (fot. MS< arch. portEl)

Na czerwcowy Mundial w Rosji czekają fani futbolu na całym świecie. W Kaliningradzie zagrają m.in. drużyny z Anglii, Hiszpanii czy Chorwacji. W ślad za nimi ruszą kibice, na przyjęcie których bardzo liczy Elbląg. Jednak promocja naszego regionu - jak uważa poseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protas - jest niewystarczająca. Czy Mundial przejdzie nam koło nosa?

Podczas Mundialu cztery mecze fazy grupowej odbędą się w oddalonym od Elbląga o nieco ponad 100 kilometrów Kaliningradzie. Każdy z nich "na żywo" obejrzy 35 tysięcy osób. Stadion jest już prawie gotowy, a hotelarze biją się o fanów futbolu, którzy przyjadą kibicować swoim drużynom. Platforma Obywatelska przekonuje, że na mundialu mógłby skorzystać także nasz region. Trzeba go jednak odpowiednio wypromować. 
       - W Kaliningradzie zagrają m.in. reprezentacje Anglii, Hiszpanii, Belgii, Szwajcarii, Chorwacji i Serbii. Ponadto drużyny z Afryki i Ameryki Południowej - wylicza poseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protas. - Tysiące kibiców przyjadą za swoimi reprezentacjami do Kaliningradu, a tam nie ma infrastruktury hotelowej, turystycznej, która zaspokoiłaby potrzeby fanów futbolu. Właśnie dlatego od półtora roku skłaniam Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną, żeby przygotowały specjalną kampanię promującą nasz region. Wiadomo przecież, że na mundial przyjadą nawet ci, którzy nie mają biletu na mecz. Przyjadą tylko po to, by poczuć atmosferę piłkarskiego święta. Tych ludzi będzie więc bardzo dużo. Jest więc ogromna szansa, by ci turyści tu - u nas - mieli swoją bazę wypadową i stąd jeździli na mecze do Kaliningradu - przekonuje poseł Jacek Protas. - Przecież i tak będą musieli mieć wizy rosyjskie więc nie ma problemu, żeby mieszkali tu, a mecze oglądali w Kaliningradzie.
       Co więc z promocją?
       - POT wskazała, że planuje promocję naszego regionu w obwodzie kaliningradzkim. Przecież to zupełnie nie o to chodzi! - nie godzi się poseł Platformy. - To nie Rosjanie będą przyjeżdżali do Polski tylko kibice ze Szwajcarii, Hiszpanii czy z Anglii. To w tych krajach trzeba pokazywać nasze walory. Do tych państw kierować promocję - zakończył, choć zapowiedział, że zabiegów o reklamę naszego regionu nie kończy.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama