UWAGA!

Czy Park Planty wypięknieje?

 Elbląg, Czy Park Planty wypięknieje?
(fot. Anna Dembińska)

Siedem milionów złotych ma kosztować rewitalizacja Parku Planty. Władze miasta chcą na ten cel pozyskać środki unijne. Takie plany istniały już kilka lat wcześniej, ale nie weszły w życie, mimo że było już gotowe pozwolenie na budowę. Teraz całą procedurę trzeba będzie zaczynać od początku.

Położony w centrum miasta Park Planty kojarzy się elblążanom głównie z „Grotą”, w której kiedyś była lodziarnia. W drugim końcu parku znajduje się utwardzony plac, gdzie jeszcze niedawno stała rampa, z której korzystała młodzież. Z rampy pozostało jedynie wspomnienie, a gotowy projekt rewitalizacji całego parku ponownie trafił do urzędniczych szuflad, mimo że inwestycja jest wpisana w wieloletni miejski plan.
       - Miasto posiadało studium wykonalności i pozwolenie na budowę, które ważne było do września 2013 roku – wyjaśnia Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.- Na rozpoczęcie rewitalizacji Parku Planty w 2013 roku zawnioskowano milion złotych z przeznaczeniem na wykonanie ścieżki rowerowej i oświetlenia parkowego lub na wykonanie nowego placu zabaw. Uchwała budżetowa przesądziła o tym, że odstąpiono od finansowania powyższej inwestycji, ponieważ nie zabezpieczono wtedy środków na ten cel. Obecnie przymierzamy się do gruntownej rewitalizacji Parku Planty ze środków unijnych na lata 2014-2020.

  Elbląg, Czy Park Planty wypięknieje?
(fot. Anna Dembińska)

Orientacyjny koszt inwestycji wynosi około 7 milionów złotych. Miasto musi powtórzyć od początku całą procedurę związaną z uzyskaniem pozwolenia na budowę. O wiele ważniejsze jest jednak pozyskanie środków unijnych, bez których do rewitalizacji Parku Planty raczej nie dojdzie.
      

K

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ile środków publicznych zmarnowano w związku z nierozpoczęciem prac w wcześniejszym terminie? Ile roboczo godzin urzędników poszło w niszczarkę?
 • Tylko nie to! Dolinkę już zniszczyliście za unijną kasę, jeszcze wam mało?!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  4
  egoniasty(2014-05-12)
 • Ale przy okazji trzeba dać zarobić kolesiom za różne projekty, plany, wyliczenia, opinie, itd. A w finale czegoś tam zabraknie, przysłowiowej kropki i nic jak zwykle z tego nie wyjdzie. Ta władza jest pod każdym względem nieporadna. " Szkoda czasu i atłasu"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  3
  sfrustrowany(2014-05-12)
 • 7 baniek. .. .ja pier. .. e to ktoś przytuli niezłą sumkę, bo za tą kwotę to wszystkie parki w E-gu można odnowić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  3
  awyborutużtuż(2014-05-12)
 • Jeszcze nie dawno była rampa??? niedawno?? ze 3 lata spokojnie rampy już tam nie ma. dobrze że chociaż skatepark dla ludzi, którzy z niej korzystali zrobiono
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  kornflejks(2014-05-12)
 • bo najlepsze pieniądze, robi się na wielkich, nietrafionych inwestycjach. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  redrum(2014-05-12)
 • Wilk pokazał kły, i pieniądze się znalazły!!! Brawo! Wilk tylko warknie i wszystko da się zrobić!. .. A POprzednik szukał, szukał, kopał, rozkopał i. .. nic!
 • Czy inwestowanie w parki, z ktorych korzystaja glownie emeryci ma sens? Czy nie lepiej najpierw byloby zainwestowac w cos, co da szanse na nowe miejsca pracy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  16
  NowaPrawica(2014-05-12)
 • taki park w centrum miasta-- a tak strasznie zaniedbany. .. :( powinny byc prawdziwe place i dla dzieci i moznosc wypoczynku dla osob starszych. .jedynie ta fontanna, ,ktora najczesciej dziala gdy leje deszcz, ,, czasem do ok 22.. nie wiadomo po co. .??? jakos to wszystko nie tak w tym naszym miescie. .moze sie i zmienia na nowoczesniejsze, ,ale mimo wszystko --ani nie ma jakiegos amfiteatru, ,basen najwiekszy w europie zarosl krzakami. .. a kiedys pieniedzy unijnych nie bylo, ,a teraz takie kwoty sa i jednak nie widac ewidentnych zmian. .. smutno w tym miescie jest. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  GOSIALAT54.(2014-05-12)
 • Pytanie do Redakcji: czy już wiadomo co się stanie z poprzednim projektem, który ponoć kosztował nas ponad 90 tys zł, a był (delikatnie mówiąc) przeciętny? Ta sama pracownia ostatnio proponowała absurdalne chodaki i kowadła dla placu przed Katedrą - może jednak otworzyć możliwości dla innych projektantów? Skoro na realizację przewidziano znaczne środki, to w ww. cenie (albo niższej?) można przecież zorganizować konkurs i wybrać najlepszą spośród wielu ofert.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Łukasz23(2014-05-12)
 • Ks. Kilanowski + Tv Elbing - czy przypadkiem nie był tam kiedyś cmentarz, jak na Traugutta ?
 • W tym miejscu powinno latem byc miejsce dla dzieci na wrotkach a zimą lodowisko. wystarczy zadaszenie ogrodzenie by męty się nie plątały i będzie OK.
Reklama