UWAGA!

Czystek w Samoobronie ciąg dalszy

Samoobrona cofnęła swoje poparcie dla dotychczasowej szefowej partii w Elblągu Danuty Janczuk. Władze wojewódzkie ugrupowania poinformowały o swojej decyzji prezydenta Henryka Słoninę, ponieważ Danuta Janczuk jest sekretarzem miasta.

Danuta Janczuk nie jest już członkiem Samoobrony - poinformował Zbigniew Grajoszek, pełnomocnik tej partii w Elblagu. To już trzecia osoba z zarządu Samoobrony w Elblągu, którą usunięto z partii. Od lipca, kiedy elbląskie struktury ugrupowania zostały rozwiązane, musieli odejść Władysław Orzechowski i Edward Piasecki - dwaj elbląscy radni. Powodem "czystki" były, jak wyraził się szef ugrupowania na Warmii i Mazurach poseł Mieczysław Aszkiełowicz, działania destrukcyjne wewnątrz partii.
     Danuta Janczuk jest sekretarzem miasta od czasu ostatnich wyborów samorządowych. Stanowisko otrzymała na podstawie uzgodnień pomiędzy SLD i Samoobroną. W zamian za to stanowisko Sojusz otrzymał głosy dwóch radnych Samoobrony i w ten sposób ma większość podczas głosowań w Radzie Miejskiej.
     - O cofnięciu rekomendancji poinformowaliśmy prezydenta, teraz ruch należy do niego - dodał Grajoszek.
     Nie udało nam się skontaktować z Henrykiem Słoniną. Danuta Janczuk również nie odbierała dzisiaj telefonu.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • to pewnie robota CIA (Centrum Informacji Aferalnej -> dla niewtajemniczonych:)
 • A Balcerowicz oczywiście musi odejść!
 • To co z koalicją - jest czy jej nie ma ?, a może oni są już w LSD i mają większość. Co na to Henryk S. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2003-10-07)
 • Radni Samoobrony sprzeniewierzyli się temu, co głosił Lepper i oni sami w kampanii wyborczej - byli przeciwko budowom hipermarketów, zamierzali przyjrzeć się porządkom w ZBK, głośno wypowiadali się na temat zmniejszenia bezrobocia w Elblagu, itp. W efekcie, po osiągnięciu celu /wejścia do RM dwóch osób/ rozpoczęli targi z SLD o stanowiska - wytargowali, za cenę popierania SLD- wskiego Zarządu i radnych SLD, stanowisko Sekretarza Miasta i stanowisko Przewodniczącego Komisji w RM, po czym przestali słuchać odgłosów swojego elektoratu i postanowień władz Samoobrony.Postawa tych "działaczy" dobitnie świadczy o tym, że ich celem były tylko względy materialne, natomiast interes ludzi, którzy ich wybrali i zaufali, nie ma dla nich znaczenia.Ciekawe, co teraz zrobią, gdzie się przytulą? Jaka partia wystawi tych "polityków" na listy wyborcze w przyszłych wyborach /samorządowych a nawet parlamentarnych/ - SLD, PiS,PO a może partia Bubla? A co na to wszystko wyborcy Samoobrony?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2003-10-07)
 • SLD strzeliła sobie gola do własnej bramki, wystawiając na listy wyborcze na premiowanych miejscach chorych ludzi/Janusz L. i Zdzisław K./ i nie dopuszczając "świeżej krwi"; pozbawiła się w ten sposób przynajmniej 1 głosu w Radzie Miasta/ z uwagi na niedyspozycje zdrowotne samego Przewodniczącego/oraz nie wypromowała nikogo nowego- jest to błąd, za który drogo zapłaciła była PZPR. Obecnie sytuacja Prezydenta Henryka S. i radnych SLD jest nie do pozazdroszczenia - praktycznie bezpartyjni radni, którzy weszli do Rady jako członkowie Samoobrony, są "języczkiem u wagi" w Radzie, a radni SLD są ich zakładnikami na zasadzie "złapałem Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma". Skutkuje to utworzeniem dla potrzeb Samoobrony i utrzymywaniem nieźle wynagradzanego /za pieniądze elbląskiego podatnika /stanowiska Sekretarza Miasta. Myślę, że w zaistniałej sytuacji Prezydent podejmie stosowne decyzje, odciążające biedny budżet Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Maestro(2003-10-07)
 • A może sami się rozwiążą....
 • A moim zdaniem nic się nie stanie. LSD posiada zdecydowaną większość w radzie, gdyż część radnych prawicy po cichu popiera prezydenta i jego ludzi. Dębski, obudź się!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2003-10-07)
 • Panie Grajoszek Samobrona w Elblągu to same odpady i bankrt po byłej organizacji. Nie pomogą zostać panu Posłem więc prosze na nich nie liczyć. A kim pan jest, panie Grajoszek? Czy zapomniał pan jak na wyborach powiatowych usunięto pana nie omalże siłą i nie pomogły błagalne telefony do Aszkiełowicza, którego to jest pan dupowłazem i klakierem . W związku z tym zadłużenia w banku bedzie pan musiał spłacać sam, bez pomocy Samobrony Szkalowanie Pani Sekretarz Danuty Janczuk nie da panu awansu w Samoobronie gdyż, normali uczciwi ludzie nie będą na pana głosować - chyba że pozostałe spady, które usilnie chcą sie wybrać i usadowić swoje dupy na stolkach a nie potrafią zorganizować wyborów. Wracając do osoby Pani Sekretarz nie jest pan godzien stanąć obok, bo nie dorasta jej pan do kostek. Wiec kim pan jest? Będąc pełnomocnikiem "partii" w Elblągu (czego nie zazdroszczę) ma pan pole do popisu- uczyń pan z tych złośliwych pozostałych członków, nie za bardzo inteligentnych, ale za to z duzym doświadczeniem politycznym i TO W RÓŻNYCH UGRUPOWANIACH, nową organizację. POWODZENIA!!! PS. Uzycie słowa pan z małej litery było zamierzone zpowodu braku szcunku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cwaniak(2003-10-07)
 • A co przez rok od wyborów zrealizowali ze swoich przedwyborczych programów radni prawicy.
 • Dobre pytanie, tylko odpowiedzi nie znamy i zapewne długo nie poznamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2003-10-08)
 • I po co było Samoobronie w t......... włazić?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wazeliniarz(2003-10-08)
 • prezydent powinien zwolnić panią sekretarz i zatrudnić człowieka kompetentnego, za którego nie będzie musiał się wstydzić i który nie będzie kopał pod prezydentem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  urzędnik(2003-10-14)
Reklama