UWAGA!

Dary elblążan

Mieszkańcy Elbląga mogą – zakupując dzisiaj i jutro towary w sześciu sklepach - pomóc najuboższym rodzinom miasta. Świąteczną zbiórkę żywności koordynuje Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych.

Zbiórka żywności na rzecz potrzebujących organizowana jest w Elblągu po raz pierwszy.
     - Oprócz nas do akcji włączyło się kilka innych organizacji, m.in. Caritas, Centrum Wolontariatu i ZHP - mówi Ewa Sprawka z ERKON.
     W akcji bierze udział sześć elbląskich sklepów: Discount przy ul. Grunwaldzkiej i Nowowiejskiej, Biedronka przy ul. Grunwaldzkiej i na Zawadzie, Delikatesy Elbląskie przy ul. Hetmańskiej oraz Jantar na Zawadzie. Na elblążan w tych sklepach będą czekali wolontariusze. Każdy klient będzie proszony o zakup przynajmniej jednego artykuły spożywczego więcej, a następnie o wrzucenie go do specjalnego kosza ustawionego przy wyjściu ze sklepu. Chodzi przede wszystkim o żywność trwałą - czyli mąkę, makaron, cukier itp.
     - Rozdawanie darów rozpocznie się w poniedziałek - dodaje Ewa Sprawka. - Trafią one do najbardziej potrzebujących rodzin w Elblągu. Jeżeli ktoś zna osoby, które pomocy potrzebują i chce, aby jego dary trafiły właśnie do nich, to wystarczy podejść do wolontariusza i o tym powiedzieć.
     Akcja zakończy się w niedzielę.
OP

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama