UWAGA!

Dary od motocyklistów

 Elbląg, Dary od motocyklistów
fot. Anna Dembińska

Kolejny raz motocykliści z Elbląga i okolic zorganizowali akcję charytatywną dedykowaną dzieciom z miejskich placówek opiekuńczych. - Dzisiaj nasza radość jest podwójna, ponieważ w ubiegłym roku akcja się również odbyła, jednak ze względu na pandemię mogliśmy się z dziećmi zobaczyć jedynie przez bramę, czy płot - mówi Adrianna Maślińska, jedna z koordynatorek akcji. Zobacz zdjęcia.

W niedzielę (6.06) prezenty od motocyklistów otrzymały dzieci z placówek opiekuńczych mieszczących się przy ulicach Chrobrego, Kasprzaka i Mazurskiej.

- Większość z nich trafiła do placówki opiekuńczej przy ulicy Kasprzaka, którą prowadzi Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi. Ich podopiecznymi są dzieci z niepełnosprawnościami. Mamy dla nich serki, desery, pieluchy, pieluchomajtki, podkłady. Oni naprawdę potrzebują tego dużo - mówi Adrianna Maślińska, jedna z koordynatorek akcji.

Dzięki motocyklistom oraz elbląskiej firmie deski.info mieszkańcy placówki przy ulicy Chrobrego otrzymali w tym roku wyjątkowy prezent - nową wiatę. - Z okazji Dnia Dziecka nie mogło oczywiście zabraknąć słodyczy: są lody, wata cukrowa, czekotubki. Poprzedni rok był specyficzny, ze względu na pandemię. Akcja oczywiście została zorganizowana, ale nie mogliśmy wejść do środka placówek. Widzieliśmy się z dziećmi tylko przez bramę, czy płot. Dzisiaj więc radość nasza i ich jest podwójna. Oczywiście akcja nie mogłaby się odbyć bez sponsorów, dziękujemy im za pomoc - mówi pani Adrianna.

Akcję motocyklistów zakończył festyn zorganizowany przy placówce na ul. Chrobrego. Tutaj na dzieci czekała dmuchana zjeżdżalnia, było również ognisko i pieczenie kiełbasek. Nie zabrakło oczywiście przejażdżek motocyklami, i to one właśnie były dla dzieci największą frajdą.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama