UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dla bezpiecznej żeglugi

 
Elbląg, Dla bezpiecznej żeglugi
fot. AD

Przyczółki byłych wrót przeciwpowodziowych na Kanale Jagiellońskim zostaną wyremontowane. Inwestycja będzie kosztować ponad milion złotych, z czego znaczną część pokryją środki unijne.

To dzięki podpisanej z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Gdańsku umowie na dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013. Przedsięwzięcie polega na wykonaniu remontu nieczynnych wrót przeciwpowodziowych w Kępie Rybackiej, na połączeniu Kanału Jagiellońskiego z rzeką Nogat, w tym na naprawie ścian, remoncie
       zwieńczenia ścian, schodów, nadproży, zabezpieczeniu antykorozyjnym oraz wykonaniu połączeń stalowej ścianki szczelnej z konstrukcją wrót.
       - Jest to niewątpliwie bardzo ważna inwestycja, która wpłynie zarówno na podniesienie bezpieczeństwa w zakresie komunikacji drogowej, jak również bezpieczeństwa żeglugi i poprawę stanu istniejącej infrastruktury wodnej - zaznacza Witold Wróblewski, członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
       Inwestycja kosztować będzie ponad 1 mln 200 tys. zł, z czego blisko milion pochodzić będzie z funduszy unijnych.
      
Joanna Urbaniak, asystent Witolda Wróblewskiego, członka Zarządu Województwa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bardzo się cieszę z informacji o remoncie tych wrót. Nogat i Kanal Jagielloński to nieliczne w Polsce szlaki w pełni żeglowne. Problem w tym, że w międzyczasie wybudowano most w Kępkach o prześwicie rzedu 3m. , co skutecznie uniemożliwia żeglugę z Elblaga do Malborka typowym statkom śródlądowym. Interwencje naszych władz miejskich nic nie dały. Ten stan rzeczy powaznie zmniejsza znaczenie Kanału Jagiellonskiego dla żeglugi do Elblaga choć właśnie w tym celu przed wiekami go zbudowano. Polak potrafi. K. Luks
 • A Nogatu to nie zmniejsza ? Przecież ten most całkowicie zlikwidował profesjonalną żeglugę na Nogacie, tam potrzebny jest most zwodzony a nie ten " tymczasowy "!!!
 • Nie bardzo rozumiem po co te wrota. Potrzebne były jak Nogat był rzeczywistą rzeką. Teraz jest kanałem. Od jakiej powodzi ma bronić? Kiedy ostatnio wrota były potrzebne? Żeglugi i tak nie ma z powodu opisanego wyżej mostu. Chyba, że kajakowa. Czy naprawdę nie ma sensowniejszego sposobu wydania tych pieniędzy? Na przykład na bombę dla naszego lotnictwa? Żeby zrzuciła ją na ten most. Albo na wybudowanie przy moście pomnika głupoty. I akcję marketingową zapraszającą turystów do odwiedzenia tego pomnika. I bomba i pomnik były by chyba zdecydowanie tańsze, a skutki dla regionu dużo bardziej korzystne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sceptyk(2012-06-20)
 • Dodam, że od strony Wisły na Nogacie są wrota i kilka śluz. Czyli pełna kontrola napływu wody. Od strony Zalewu wrota przed niczym nie chronią, bo woda z Zalewu dopływać może również z drugiej strony kanałem Jagielońskim. A tam nie ma żadnych przegród. Czyli spełniają dokładnie te same funkcje, jak usytuowane na środku Zalewu. Zatem kolejny pomnik głupoty się należy. Niedługo będzie można otworzyć na przepięknej Ziemi Elbląskiej turystyczny szlak pomników głupoty i rozrzutności. W końcu coś będzie nas wyróżniać. Oj Pan z Muszką powiedział by dlaczego wydawać musimy publiczne miliony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sceptyk(2012-06-20)
 • Łatwo się szasta nie swoją kasą, byle tylko wszystko było zgodnie z prawem buhahaha.
 • pływam na Nogat często. Znam te wrota jak własną kieszeń. Owszem są ubytki cegieł. Powtarzam "ubytki". Kto zatwierdził taką wielką kwotę na remont?Czy był uczciwy przetarg?Kwota zawyżona 10 -cio krotnie.
 • Znalazł się fachowiec od budowy mostów. Zajmij sie chłopie pływaniem, a to o czym nie masz pojęcia zostaw tym, którzy się na tym znają.
 • Złodziejstwo z głupotą są we Wolsce niepokonane. Zamiast o ludzi zadbać to tępe ch. .zabawki sobie budują i będa tam żeglować swoimi 10 jachtami, a tysiące będą zap. .. ć na ich rozrywki. Tylko to nieodpowiedzialne chamstwo z "komuny" przetrwało i wręcz rozkwitło.
 • mam tylko nadzieję, że podczas remontu brama będzie otwarta dla wodniaków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jawor29(2012-06-21)
 • Przy okazji tego remontu mogliby dać most zwodzony, by nie było limitu wysokościowego dla statków. A co do mostu w Kepkach. .. ehh. .. .szkoda gadać, urzędasy dali d*py po całości. Powinni dostać dożywotni zakaz pracy w instytucjach publicznych i pokryć (częściowo) koszty przeróbki mostu na zwodzony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ambroży(2012-06-21)
 • Stać mnie na jacht i jego utrzymanie więc pływam, nikt mi do tego nie dokłada i nie sponsoruje a jak ktoś zieje niezdrową zazdrością to niech się weźmie do roboty a nie tylko patrzy co ktoś ma.
 • Niestety, Jawor, cały Kanał Jagielloński będzie zamknięty dla żeglugi do końca sezonu... www.zalewwislany.pl (komunikat 21) Budując w miejscu wrót most zwodzony można było stworzyć alternatywną dla rzeki Elbląg drogę wodną z Elblaga na Zalew Wiślany z ominięciem mostu pontonowego w Nowakowie... Niestety, zamiast tego budowane są w Elblągu nikomu niepotrzebne dwa mosty zwodzone... www.zalewwislany.pl Pozdrowienia, Piotr www.pomorskiszlakzeglarski.info.pl
Reklama