UWAGA!

Dla kandydatów na żołnierzy

Od 6 lutego do 20 marca w Przychodni byłego Szpitala Wojskowego przy ul. Komeńskiego przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa.

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej przed Powiatową Komisją Lekarską nr 2 podlegają mężczyźni zameldowani na pobyt stały oraz czasowy trwający ponad trzy miesiące na terenie Elbląga:
       1. urodzeni w 1994 roku,
       2. urodzeni w latach 1989 – 1993, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
       3. urodzeni w latach 1992 -1993, którzy:
       - zostali uznani, ze względu na stan zdrowia, za czasowo niezdolnych do czynnej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
       - zostali uznani, ze względu na stan zdrowia, za czasowo niezdolnych do czynnej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowe i złożyli, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wnioski o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej.
       4. którzy ukończyli 18 lat i zgłosili się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej
      
       Do kwalifikacji wojskowej wzywa się również kobiety , które urodziły się w latach 1989-1994. Posiadać jednak muszą lub są w trakcie zdobywania kwalifikacji przydatnych do czynnej służby wojskowej. (W roku szkolnym lub akademickim 2012/2013 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych, weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych).
      
       Spełnienie obowiązku stawienia się do kwalifikacji wojskowej oznacza zgłoszenie się osoby przed Prezydentem Miasta, Powiatową Komisją Lekarską Nr 2 oraz Wojskowym Komendantem Uzupełnień w trybie art. 32 ust. 5 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, w miejscu i terminie określonym wyżej i wezwaniu imiennym.
      
UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama