UWAGA!

Dla każdego jest szansa

 Elbląg, Piotr Stępniak w Elblągu
Piotr Stępniak w Elblągu (fot. Michał Skroboszewski)

Kiedyś był gangsterem i jak sam mówi – złym człowiekiem. Zajmował się haraczami, handlem żywym towarem, bronią, narkotykami, wymuszeniami i pobiciami. Kilkanaście lat temu jego życie zmieniło się pod wpływem Boga. Teraz jeździ po całej Polsce i o tym opowiada. Piotr Stępniak przyjechał do Elbląga, a będzie można go posłuchać na Placu Dworcowym do godz. 19. Zobacz zdjęcia z dzisiejszego spotkania.

O życiu – jakie było kiedyś, a jakie jest teraz. O konsekwencjach zażywania alkoholu i narkotyków, a wreszcie o kłamstwie, które przychodzi do ludzi nie widzących nadziei w swoim życiu. O tym wszystkim opowiada Piotr Stępniak, który kilkanaście lat temu przeżył nawrócenie i wstąpił do kościoła zielonoświątkowego.
       - Kiedyś byłem bardzo złym człowiekiem i nikt nie był w stanie mi pomóc. Żadna terapia, żadna kara ani psycholog terapeuta, ale stanął na mojej drodze Bóg. Uwierzyłem, poszedłem za nim – mówił tuż przed rozpoczęciem spotkania. - Dziś jestem tutaj, by przestrzec ludzi i powiedzieć, że chodzenie szeroką drogą prowadzi do złego miejsca. Ale ta wąska, o której mówimy, prowadzi do życia wiecznego.
       W tych okolicach jest już tydzień, był w Gniewie, w Malborku i okolicach – odwiedził szkoły, domy pomocy społecznej, ośrodki szkolno- wychowawcze. Dziś (12 czerwca) przyjechał do Elbląga.
       - Moją pasją jest mówienie ludziom prawdy, że jest nadzieja w Chrystusie, że nie trzeba żyć w ciemności, pić alkoholu i brać narkotyków, można swoje życie ułożyć. Tego chcemy ludzi uczyć, pokazać, jak można po to sięgnąć – mówił Stępniak. - Mamy świadectwa, którymi chcemy się dzielić. To są żywe świadectwa, to nie są jakieś wymyślone historie. Wszyscy ludzie mają tę szansę, by stać się innym człowiekiem, czy to jest policjant, czy biznesmen, czy krawcowa czy kobieta, która pracuje na kasie. I ta jedna osoba, która usłyszy, przyjmie i pójdzie za tym to już będzie ogromna radość.
       Organizatorem spotkania jest nieformalna grupa chrześcijańska, która od roku zajmuje się ludźmi bezdomnymi w Elblągu.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Niezły żal
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  10
  Babka z tego powodu nie wiem cz(2015-06-12)
 • je... frajera!!!!!11 na mase cisnie kondo. .. .uwolnic kulawego!!!!!1
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  15
  scxczxvc(2015-06-12)
 • jakos zaufania nie wzbudza, ktos kto robil takie złe rzeczy i krzywde innym nie moze być dobrym czlowiekiem. .. nagle by sie mu odmienilo??? juz niegdy nigdy nie bedzie dobrym czlowiekiem
 • Pozdrawiam Tygrysa w Elblągu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  c.ieciorka(2015-06-12)
 • Takie cuda czyni tylko JEZUS !! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  3
  ja12gg(2015-06-12)
 • Ooo prosze. Kiedyś słyszałam o tym człowieku. Cieszę sie, ze jest w końcu żywy dowód na to, ze dobro zwycięża ( nie tylko w filmach ). Doceniam tez to, ze głośno i dobrze mówi o Bogu, bo w dzisiejszych czasach coraz trudniej o coś takiego. Ludzie ciagle jadą po Kościele, a inni nie chcą lub wstydzą sie mowić o Bogu. Takie społeczeństwo, takie media.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  4
  Gizmos(2015-06-12)
 • Skoro przyznał się do przestepsw takich okrutnych to gdzie jest policja
 • W biblii tez jest opisany przypadek pewnego swietego,ktory przed nawrocenie przesladowal i zabijal chrzescijan.Ludzie nie oceniajcie innych bo nie mamy do tego prawa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  Talibb(2015-06-13)
 • W biblii tez jest opisany przypadek pewnego swietego,ktory przed nawrocenie przesladowal i zabijal chrzescijan.Ludzie nie oceniajcie innych bo nie mamy do tego prawa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Talibb(2015-06-13)
 • I tak nigdy bym nie zaufała komuś takiemu. Może sobie gadać bzdury o Jezusku, który go uratował, ale NIC nie cofnie tego zła, które wyrządził tylu ludziom, obojętnie co by zrobił (a z tego co widzę, nawet nie robi, tylko gada). Ludzie się zmieniają tylko pozornie, nigdy w środku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  10
  ssssssssssssssss(2015-06-13)
 • Po kilku latach gospodarczej „transformacji”, Polacy z PRL-owskich biedaków przekształcili się w „europejskich” nędzarzy. Pozbawieni z dnia na dzień środków utrzymania, emigrowali en masse. Skala miękkiego ludobójstwa dokonana przy pomocy „transformacji” jest tak wielka, ze przyćmiewa dokonania Hitlera i Stalina w stosunku do Narodu Polskiego. Na dodatek ludobójstwo to kontynuowane jest po dzień dzisiejszy.
 • Pan jest wielki! I nie przyszedł leczyć zdrowych, ale po to by chorzy ujrzeli, usłyszeli i wyzdrowieli. Alleluja!
Reklama