UWAGA!

Dla siebie i podatników

Związkowcy z Urzędu Skarbowego w Elblągu przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

Budynek „skarbówki” jest oflagowany, a wewnątrz zostały rozwieszone informacje o celach i przyczynach protestu.
     Akcja protestacyjna jest związana z decyzją minister finansów Zyty Gilowskiej o niepodwyższaniu płac w służbach skarbowych i celnych w przyszłym roku.
     Związkowcy chcą m.in. tego, by ich szefowa wprowadziła „spójne, proste, logiczne i stabilne” prawo podatkowe, reagowała na rozbieżności w orzeczeniach sądów w sprawach podatkowych, wprowadziła finansową odpowiedzialność parlamentarzystów za uchwalanie podatkowych bubli, zwiększyła liczbę pracowników i wynagrodzenia w aparacie skarbowym, bo „co roku rozszerza się zakres obowiązków” tej służby. Chcą też wydzielenia ze struktur ministerstwa autonomicznej administracji skarbowej i celnej, zmiany systemu ocen urzędów i urzędników, aby „nie wymuszał on kontroli, niekiedy nawet wielokrotnych, u uczciwych i rzetelnych podatników, lecz koncentrował się na oszustach”, czy wreszcie wprowadzenia jasnych przepisów w sprawie nieujawnionych źródeł przychodów.
     Wstępną fazę protestu ma zakończyć 12 grudnia ogólnopolska manifestacja pod gmachem Ministerstwa Finansów w Warszawie.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Panienkom z skarbówki sie urwało???? i teraz płaczą ?? A jak dostawały 25 % od kary którą nakładały na prawo i lewo to bylo dobrze ?? Pancie latały po firmach i nie było takiej, która by nie płacila. Dlaczego ? Bo czy pancia miała racje, czy nie, czy podatnik wygrał w wyzszej instancji czy nie - pancia dostawała kase - bezzwrotnie !!!!! No to gnoiły firmy aż miło. A teraz urwało się koryto, o nagle takie dobre dla podatników ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ant_fisqs(2006-11-28)
 • Popieram protest. Pracowałem kilkanaście lat w skarbówce i wiem, że postulaty są słuszne. To jest urząd który już w założeniach, nie może być lubiany przez interesantów. Ale zadania swoje musi wykonywać. MF powinno poważnie się zastanowić, jak długo można jeszcze napinać tą linę. Tylko, że nikt tam się nigdy nie przejmował sytuacją w podległych urzędach.
 • do ant_fisg: - proponuję przeczytać artykuł do końca. Pluć każdy głupi potrafi, z czytaniem już trochę gorzej.
 • ant_fisqs ma rację. Tylko naiwne dzieci dają się nabrać na to, że urzedasy chca lepiej dla nas :) W koncu bedzie tak, ze protestujacy ustapia z postulatow korzystnych dla obywatela w zamian za podwyzke . Niech ktos moze tak popwie, ile zarabia biurwa w skarboofce ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie_dla_US(2006-11-29)
 • skarbowka Elblaska to banda niemotow ,nieukow i bezczelnych chamow wobec petentow lepiej beczke soli zjesc niz cos tam zalatwic lub cos sie dowiedziec .Totalni biurokraci - propozycja obnizyc im pensje zeby zrealizowac postulat taniego panstwa i maja w 100% odpowiadac za popełnione błedy z własnej kieszeni!!!!!
 • Śmierć biurokratom- ja podatki place uczciwie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  centuś(2006-11-30)
 • Flagi to sobie powiescie na 3 maja i 11 listopada niezapomnijcie !A teraz zdjać flagi -PROFANY!!!!!
Reklama