UWAGA!

Długi i pracowity, ale bezpieczny

 
Elbląg, Długi i pracowity, ale bezpieczny

W miniony, długi weekend (18-22 czerwca) elbląscy policjanci interweniowali 814 razy, Było 10 kolizji drogowych, na szczęście nie odnotowano żadnego wypadku. Do wytrzeźwienia funkcjonariusze przewieźli 45 osób. Zatrzymali łącznie 4 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Przy zabezpieczaniu procesji Bożego Ciała, Dni Elbląga oraz Mistrzostw Świata w Siatkówce na Siedząco, funkcjonariusze nie odnotowali poważnych zdarzeń kryminalnych.
      
       Przez długi weekend prowadzone były działania drogówki pod nazwą „Bezpieczny Weekend”. W trakcie akcji policjanci skontrolowali łącznie 472 pojazdy. Wystawili 385 mandatów z czego zdecydowana większość była za dwa główne wykroczenia przyczyniające się do powstawania wypadków drogowych, a więc przekraczanie dozwolonej prędkości oraz wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych. Policjanci zatrzymali również 28 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów. Zatrzymano 4 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się 34-letni mieszkaniec Pasłęka, który został zatrzymany w miniona sobotę w okolicach miejscowości Marzewo. Miał ponad 2 promile i kierował dostawczym mercedesem. Trafił do policyjnej celi i odpowie za swój czyn przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
       Miniony weekend to nie tylko akcja na drogach, ale również zabezpieczenia imprez. Policjanci wspólnie z Żandarmerią Wojskową, Strażą Graniczną i Strażą Miejską pracowali przy obchodach Dni Elbląga oraz zabezpieczali Mistrzostwa Świata w Siatkówce na Siedząco. Funkcjonariusze nie odnotowali poważnych zdarzeń kryminalnych.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama